Reklama

Międzyrzeckie morsy dla WOŚP (film) (galeria)

W dniu 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy temperatura wody w Międzyrzeckich Jeziorkach wzrosła za sprawą morsów, którzy pomimo zimna i lodu kąpali się kwestując jednocześnie na rzecz pacjentów okulistyki dziecięcej.

Morsowanie dla WOŚP odbyło się już po raz czwarty, ale po raz pierwszy za jego organizację odpowiedzialne było Stowarzyszenie Elementum znane na arenie międzyrzeckiej jako prężna grupa działaczy społecznych. Pomimo chłodnej i bardzo wietrznej pogody do lodowatej przerębli w kształcie serca weszło wielu amatorów zimowej kąpieli, którzy wcześniej uiścili „opłatę” do puszki wolontariuszy WOŚP.

Na uczestników morsowania czekał ciepły i słodki bufet, na brzegu rozpalone było także ognisko. – Chodzi o dobrą zabawę, integrację i wymianę dobra. Sądziliśmy, że przy takiej pogodzie będziemy mieli mniej ludzi, a mimo to nie zawiedli. Jest siła, jest moc – mówiła Marta Muszyńska ze Stowarzyszenia Elementum. 

Przerębel w kształcie serca wykuli z ok. dziesięciocentymetrowego lodu współorganizatorzy zimowej imprezy – strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej „Stołpno” z Międzyrzeca Podlaskiego. Czuwali również nad bezpieczeństwem przebiegu zimowej imprezy. – Lód jest gruby, ale bardzo kruchy, więc nie jest bezpieczny, by po nim chodzić – ostrzega dh Karol Korolczuk

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
film: Krzysztof Lewczuk
zdjęcia: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama