Reklama

OSP Dołha otrzymała własny samochód bojowy (galeria)

27 stycznia na długo zapisze się w pamięci druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dołdze. Tego dnia, po wielu latach starań, jednostka otrzymała własny samochód bojowy, który użytkowała wcześniej Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Niebawem film z wydarzenia, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przekazania wozu w Dołdze.

Decyzja o przekazaniu samochodu jednostce w Dołdze, jako wyraz uznania za profesjonalną służbę pożarniczą, została wydana przez komendanta wojewódzkiego PSP. Tym samym od dnia 27 stycznia na wyposażeniu OSP będzie średni samochód ratowniczo-gaśniczy typu GBA2,5/16/2,5 marki Renault, który w wydatny sposób zwiększy możliwości operacyjno-techniczne jednostki. – Niech służy, niech jeździ, częściej do ćwiczeń, niż do wyjazdów, ale niech będzie dla was wzorem, żeby można było do tej akcji dojechać – mówił, wręczając akt przekazania, Komendant Miejski PSP w Białej Podlaskiej st. bryg. mgr inż. Artur Tomczuk. Kluczyki oraz dokumenty pojazdy przekazał na ręce kierowcy OSP Dołha Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej bryg. mgr inż. Marek Chwalczuk.

W uroczystym przekazaniu pojazdu uczestniczyli Starosta Bialski Mariusz Filipiuk i Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski. Obaj włodarze wielokrotnie podkreślali wagę współpracy pomiędzy samorządami i Komendą Miejską PSP, dzięki której możliwe było doposażenie jednostki w Dołdze w użytkowany wcześniej w Białej Podlaskiej pojazd. – Dziękuję kolegom z PSP, że pomimo iż wielu się starało, to właśnie na Gminę Drelów spojrzeli życzliwym okiem. Trochę to trwało, bo zapowiedź możliwości pozyskania tego auta trafiła do nas około dwa lata wcześniej. Dziś udało się wreszcie dokonać tego przeniesienia własności na rzecz OSP Dołha, jednostki bardzo prężnej, bardzo mocno odmłodzonej w ostatnim czasie. Liczę na to, że to auto jeszcze bardziej ich skonsoliduje i doprowadzi do tego, że jeszcze sprawniej, z pożytkiem dla nas wszystkich, będą działać – stwierdził Wójt Gminy Drelów Piotr Kazimierski. – Ogromna jest tu również zasługa starosty, który wsparł finansowo, organizacyjnie, logistycznie i mentalnie to przekazanie. Chwalę sobie współpracę ze starostą Mariuszem Filipiukiem, bo gdyby nie wsparcie Powiatu, to OSP Dołha w to nowe auto by się nie wzbogaciła.

Powiat Bialski każdego roku zabezpiecza w swoim budżecie środki na finansowanie zadań Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej, m.in. zakup nowych samochodów, dzięki temu pojazdy dotychczas przez nią używane niejednokrotnie jeszcze przez wiele lat służą strażakom ochotnikom z jednostek gminnych. – Tak było i tak będzie, dopóki ja będę starostą – zapewnił Starosta Bialski Mariusz Filipiuk dziękując za dobrą współpracę z KM PSP. – Mam nadzieję, ze jeszcze wiele samochodów trafi do lokalnych jednostek, gdzie będą służyły naszym mieszkańcom. To, że ten samochód trafił do jednostki w Dołdze, to będzie dodatkowe obciążenie dla Gminy Drelów, z racji paliwa, ubezpieczenia i innych pochodnych wydatków. Ale najważniejszą kwestią jest to, że dzięki niemu na pewno wasza aktywność będzie jeszcze większa – podkreślił włodarz zwracając się do strażaków z Dołhy. – Wprowadzenie nowego sprzętu bądź samochodu do jednostki zawsze mobilizuje ludzi do jeszcze większej aktywności, której wam życzę.

W ostatnich kilku latach jednostkom z terenu gminy udało się pozyskać łącznie pięć samochodów, w tym trzy ciężkie i dwa lekkie. – Ale to nie koniec, bo będziemy się starać o kolejne. Strażacy mocno i ambitnie poszukują środków, a Gmina będzie te działania wspierać – deklaruje wójt Kazimierski. Jak wyjaśnia, w ramach zadośćuczynienia za gest przekazania dołżańskiej jednostce samochodu Renault Gmina również udzieliła PSP wsparcia w postaci 50 tys. zł. – Cieszymy się, ze ten samochód trafił do naszej gminy, bo poprawi bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Zobowiązuję się w imieniu swoim i obecnych tu druhów, że pojazd będzie dobrze wykorzystywany, będzie służył pomocą i wsparciem nie tylko w kwestii gaszenia pożarów czy akcji ratowniczo-gaśniczych, ale też zabezpieczenia imprez masowych i wszelkich innych, w których zwracam się do strażaków. Nie zmarnotrawimy tego zaufania.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów / Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Anna Ostapiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama