Reklama

Coraz bliżej mecze barażowe z Rosją – jak prognozują to starcie bukmacherzy?

W 2022 roku oczy całego piłkarskiego świata będą zwrócone na mundial w Katarze. Ciągle nie znamy jednak kompletu drużyn, które wezmą udział w mistrzostwach świata. W gronie zainteresowanych znajduje się również reprezentacja Polski, która ma przed sobą barażowe starcie z Rosją? Jak zaprezentują się Biało-Czerwoni w ponownej kadencji Adama Nawałki? Kto zdaniem zakładów bukmacherskich awansuje do kolejnej rundy barażów?

Reprezentacja Polski

Od Mistrzostw Świata w Rosji upłynęły już blisko 4 lata. To właśnie na tym turnieju zakończyła się kadencja Adama Nawałki, który po porażkach z Senegalem i Kolumbią, a także remisem w meczu z Japonią pożegnał się z pracą trenera naszej kadry. Jego następcą został wybrany Jerzy Brzęczek, którego do pracy desygnował Zbigniew Boniek. Kadencja tego trenera zdaniem kibiców nie była zbytnio udana, jednak statystyki pokazują, że było naprawdę solidnie. Wyniki nie oddawały jednak gry naszego zespołu, na którą, krótko mówiąc nie dało się patrzeć. W związku z negatywnym odbiorem występów naszej kadry doszło do zmiany trenera, a Jerzego Brzęczka po udanych eliminacjach do mistrzostw Europy zastąpił Paulo Sousa.

Portugalczyk rozpoczął swoją pracę od meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata z Węgrami na wyjeździe. Trzeba przyznać, że to spotkanie było prawdziwym rollercoasterem, ponieważ Polacy szybko musieli odrabiać straty, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Jak się później okazało, był to idealny zwiastun kadencji tego trenera. Biało-Czerwoni prowadzeni przez Paulo Sousę strzelali bardzo dużo bramek, o czym świadczy statystyka, że w każdej rywalizacji zdobyli przynajmniej jednego gola. Tak kolorowo nie było jednak w aspekcie gry defensywnej. Pod jego wodzą reprezentacja Polski tylko 3 razy zagrała na zero z tyłu i trzeba dodać, że ani razu z solidnym przeciwnikiem, chyba, że do tego grona wliczymy Albanię.

Biało-Czerwoni zakończyli eliminacje mistrzostw świata na 2 pozycji. Biorąc pod uwagę fakt, że w fazie grupowej zmierzyliśmy się między innymi z reprezentacją Anglii, trzeba uznać to za całkiem dobry rezultat. Najważniejsze, że w końcowej tabeli udało się wyprzedzić reprezentacje Węgier, a także Albanii, które również były zainteresowane walką w barażach.

W ostatnich latach reprezentacja Polski nie miała okazji brać udziału w barażowych starciach o Mundial czy też Mistrzostwa Europy. Nie było takiej okazji również pod wodzą Adama Nawałki. W związku z tym jestem bardzo ciekawy, jak piłkarze naszej kadry zaprezentują się w starciu z Rosją. Na papierze widać, że nie będzie to łatwe zadanie, jednak patrząc na losowanie, było ono naprawdę sprzyjające. Mogliśmy w końcu trafić na wyjeździe na reprezentację Włoch, a nawet Portugalii.

Polska – statystyki:

2 ostatnie mecze reprezentacji Polski zakończyły się wynikiem btts.
– Polacy strzelili przynajmniej jedną bramkę w każdym meczu od czasu zwolnienia Jerzego Brzęczka.
– 3 ostatnie rywalizacje pomiędzy tymi drużynami zakończyły się remisem.
– Reprezentacja Polski strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 3 ostatnich meczach, z tym przeciwnikiem.
– Biało-Czerwoni nie zachowali czystego konta w meczu z reprezentacją Rosji w XXI wieku.

Rosja

Reprezentacja Rosji w fazie grupowej do samego końca walczyła o bezpośredni awans. Ostatecznie decydujące okazało się wyjazdowe starcie, które Rosjanie przegrali na wyjeździe z Chorwacją. To właśnie ten mecz zdecydował o tym, że Sborna będzie musiała walczyć w barażach.

Analizując grę tego zespołu, warto zwrócić uwagę na znakomite wyniki przed własną publicznością. Rosjanie nie stracili nawet jednego gola w 4 ostatnich meczach domowych, co nie jest zbyt dobrą wiadomością dla naszej kadry. W dodatku mowa o drużynie, która wygrała 5 kolejnych rywalizacji na swoim boisku. Starcie Rosji z Polską odbędzie się w Moskwie na Łużnikach, a dodając do tego fanatyczny doping kibiców gospodarzy, a także sytuację polityczną pomiędzy tymi drużynami – można zakładać, że fani będą 12 zawodnikiem Sbornej.

Na ten moment analitycy zakładów bukmacherskich za faworyta tej rywalizacji uznają gospodarze. Biorąc pod uwagę statystyki, które osiąga ta drużyna na własnym boisku, nie można się temu dziwić. Rosjanie w ostatnim czasie rozczarowali na Euro 2020, jednak to samo można powiedzieć o naszym zespole. W XXI wieku oba te zespoły spotkały się trzy razy i za każdym razem kończyło się remisem. Trzeba jednak przypomnieć, że każda z tych rywalizacji była meczem towarzyskim.

Rosja – statystyki:
Rosjanie nie stracili nawet jednego gola w 4 ostatnich meczach domowych.
– Rosja wygrała w 3 ostatnich rywalizacjach na swoim boisku.
– Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami w Rosji zakończyło się wynikiem 2:2.
– Rosjanie ostatnią porażkę na własnym boisku zanotowali w rywalizacji ze Szwecją w 2020 roku.
– 5 ostatnich meczów domowych tego zespołu zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Rosji.

Zakłady bukmacherskie na Rosja vs Polska

Pełna oferta zakładów bukmacherskich na to spotkanie znajduje się na stronie Superbet.

Tak jak wcześniej wspomniałem faworytem tego meczu w opinii zakładów bukmacherskich, są Rosjanie. Prawdę mówiąc, reprezentacja Polski jest sporą zagadką nie tylko dla zakładów sportowych, ale również dla kibiców. Nie wiadomo, jak piłkarze naszej kadry zaprezentują się w ponownym debiucie Adama Nawałki w roli trenera. Optymizm można jednak budować na podstawie wywiadów, których udzielili reprezentanci Polski w ostatnim czasie. Polacy zapewniali, że świąteczne odejście z pracy Paulo Sousy wzbudziło w nich jeszcze większe pokłady motywacji. Miejmy nadzieję, że Robert Lewandowski i spółka ponownie zagrają tak jak za najlepszych czasów kadencji numer jeden Adama Nawałki. Wtedy niestraszna nam była nawet reprezentacja Niemiec w meczu wyjazdowym, więc nic dziwnego, że kibice pozytywnie wspominają tamtą kadrę.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki pomiędzy tymi zespołami, wydaje mi się, że w Moskwie zobaczymy wyrównane starcie. Reprezentacja Polski w każdym meczu od czasu zwolnienia Jerzego Brzęczka strzeliła przynajmniej jednego gola i nie wydaje mi się, żeby ta statystyka miała się zmienić po meczu z Rosją. Sborna dobrze broni przed własną publicznością, jednak spodziewam się tutaj rywalizacji na ostrzu noża.

Więcej sportowych informacji znajdziesz tutaj -> https://www.radiobiper.info/kategoria/sport/

———————————————————————————————————————————————————————

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

 

 

 

 

materiał: Zagranie.com
tekst: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama