Reklama

Łomazy: Dobiegł końca projekt wsparcia dla osób niepełnosprawnych

Gmina Łomazy zakończyła realizację jednego z projektów, którego głównymi odbiorcami były osoby z niepełnosprawnościami. W ramach działań wyposażono gminne jednostki organizacyjne m.in. w produkty do dezynfekcji, elementy zaplecza kulinarnego oraz siłownię zewnętrzną.

Gmina zrealizowała projekt w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnych poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, otrzymując dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na wsparcie osób z niepełnosprawnością w wysokości 63.200 złotych. 

Dzięki pozyskanym funduszom zakupiono m.in. bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk oraz dozowniki na mydło, zmywarki gastronomiczne do naczyń, krzesła i stoliki do jadalni, pufy sako do biblioteki, elementy siłowni zewnętrznej oraz ławki.

Stuprocentowe dofinansowanie projektu  pozwoliło wzmocnić zabezpieczenie sanitarne Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego w Dubowie oraz Urzędu Gminy Łomazy.

materiał: Urząd Gminy Łomazy
zdjęcia: Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama