Reklama

Kryminałki: Chciała sprzedać suknię ślubną, straciła ponad 14 tysięcy złotych

Oszustwo podczas sprzedaży towaru, to coraz bardziej powszechna metoda dziania przestępców. W ten właśnie sposób ponad 14 tysięcy złotych straciła mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta otrzymała link, od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem wystawionej przez nią sukni ślubnej. W ten sposób miała szybko otrzymać gotówkę. W efekcie to z jej konta sprawca wypłacił pieniądze. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

W sobotnie popołudnie do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się 30-latka, która podczas sprzedaży internetowej padła ofiarą oszustów. Kobieta wystawiła na jednym z portali ogłoszenie o sprzedaży sukni ślubnej. Za pomocą komunikatora skontaktowała się z nią osoba, która była potencjalnie zainteresowana kupnem towaru.

W trakcie prowadzonej korespondencji pokrzywdzona otrzymał link, dzięki któremu miała w szybszy sposób otrzymać gotówkę za wystawiony przedmiot. Niestety pokrzywdzona uwierzyła w przekazane informacje. Nieświadoma zagrożenia podała swoje dane wrażliwe a także numer i ważność karty oraz jej kod CCV.

Przekazane informacje wystarczyły sprawcy by z konta 30-latki dokonać szeregu transakcji wypłacić ponad 4 tysiące złotych. Wówczas pokrzywdzony sprawę zgłosił na Policję. Teraz oszusta szukają międzyrzeccy funkcjonariusze. Apelujemy też o rozwagę podczas transakcji internetowych.

Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych.

 

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama