Reklama

Minister Przemysław Czarnek z wizytą w Tucznej. Kwiaty pod pomnikiem Powstańców Styczniowych (film) (galeria)

21 stycznia, dzień przed 159. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, do Tucznej zawitał minister Przemysław Czarnek, który wraz z Wójtem Gminy Tuczna Zygmuntem Litwiniukiem złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 1863 r.

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, poseł Dariusz Stefaniuk, władze samorządowe Gminy Tuczna na czele z wójtem Zygmuntem Litwiniukiem oraz mieszkańcy gminy z reprezentacją Ochotniczej Straży Pożarnej złożyli kwiaty i znicze pod pomnikiem Powstania Styczniowego w Tucznej, wzniesionym w 130. rocznicę powstańczego zrywu. – Musieliśmy zweryfikować plany dotyczące dzisiejszej wizyty, niemniej jednak część główna, tj. złożenie wieńców przy pomniku, została zrealizowana – wyjaśnia wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk. Planowana wizyta w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, ze względu na obostrzenia sanitarne, została odwołana.

O wydarzeniach największego i najdłużej trwającego powstania narodowego, które miały miejsce w 1863 r., przypomina napis wyryty na obelisku: „Cześć i chwała uczestnikom powstania, którzy w noc z 22 na 23 stycznia w imię wiary i miłości do Ojczyzny szli w zwycięski bój z Moskalami o Kodeń. 1863-1993″.

Po uroczystości minister spotkał się w Urzędzie Gminy Tuczna z władzami samorządowymi i wspólnie omawiano kwestie dotyczące kierunków rozwoju gminy. Samorząd systematycznie poszukuje wsparcia dla inicjatyw rozwojowych na swoim terenie. – Mamy kolejny okres naboru w Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przygotowujemy kilka projektów, ponieważ do osiągnięcia są środki, które będą służyły całej gminie. Szeroko prowadzę zatem rozmowy, by osiągnąć sukcesy – wyjawia wójt Litwiniuk.

 

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama