Reklama

Małaszewicze i Terespol: Papierosy na kolei

Przemyt 26,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Nielegalny towar zatrzymano w Oddziałach Celnych w Małaszewiczach i Terespolu.

Przeprowadzona 16 stycznia 2022 r. kontrola kontenera jadącego z Chin do Małaszewicz zakończyła się ujawnieniem 20 tys. paczek nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach, na podstawie wskazania urządzenia RTG, przeprowadzili szczegółową rewizję. W kartonowych pudłach znajdujących się wewnątrz kontenera, pomiędzy ładunkiem części rowerowych, ukryte były nielegalne papierosy.

Tego samego dnia, również w Małaszewiczach, w jednym z wagonów składu towarowego funkcjonariusze ujawnili z kolei 5 tys. paczek wyrobów tytoniowych. Również w tym przypadku kontrola była wynikiem wskazania urządzenia rentgenowskiego. W kontrolowanym wagonie przewożony był węgiel.

W Oddziale Celnym w Terespolu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej skontrolowali natomiast pociąg towarowy relacji Brześć – Małaszewicze. Również tym razem kontrola zakończyła się ujawnieniem nielegalnych wyrobów. 1,5 tys. paczek papierosów ukrytych było w elementach konstrukcyjnych dwóch platform wagonowych.

Wartość rynkowa wszystkich ujawnionych papierosów to blisko 400 tys. zł.

Postepowania w sprawach prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama