Reklama

Kryminałki: Bez powodu zniszczyli szybę w budynku dworca kolejowego

Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 17-25-lat, którzy podejrzani są o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do budynku dworca PKP. Do zdarzenia doszło w połowie tego miesiąca, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad tysiąca złotych. Mężczyźni przyznali się do winy, swoje zachowanie tłumacząc wypitym tego dnia alkoholem. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci przyjęli zawiadomienie, dotyczące uszkodzenia mienia na terenie dworca kolejowego w Białej Podlaskiej. Z relacji zgłaszającej wynikało, że sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe do poczekalni dworca. Wandale wybili szybę wartą ponad tysiąc złotych. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze potwiedzili personalia mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu, którzy tego dnia byli legitymowani przez patrol Straży Ochrony Kolei. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 17-25 lat.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 25-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem. Dzisiaj zarzuty usłyszał drugi z mężczyzn, 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama