Reklama

Terespol: Trwają prace, które umożliwią tymczasowe otwarcie przejazdu kolejowo-drogowego

Burmistrz Terespola Jacek Danieluk poinformował o spotkaniu komisji roboczej zwołanej z jego inicjatywy celem poruszenia sprawy tymczasowego otwarcia przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 698 (ul. Wojska Polskiego w Terespolu).

Spotkanie odbyło się 14 stycznia, na spotkaniu obecni byli oprócz burmistrza przedstawiciele Trakcja S.A., PKP PLK, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz Inżynier Nadzoru Drogowego. Komisja robocza ustaliła, że:

1.W związku z obecną sytuacją zamknięcia przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Wojska Polskiego w Terespolu przedstawiciele Wykonawcy Trakcja S.A. zobowiązali się do pokrycia drogi oraz skrzyżowania destruktem asfaltowym.

2.Zarząd Dróg Wojewódzkich wyraził pozytywną opinię na takie rozwiązanie pod warunkiem bieżącego utrzymywania i naprawiania przez Wykonawcę ubytków powstałych w trakcie użytkowania drogi.

3.Wykonawca Trakcja S.A. zadeklarował, że po akceptacji czasowej organizacji ruchu oraz wykonaniu robót przejazd kolejowo – drogowy zostanie otwarty.

4.Gmina Miasto Terespol akceptuje przedstawioną propozycję wykonania robót.

5.Wykonawca zobowiązał się do niezwłocznego rozpoczęcia prac.

Rogatki na przejeździe kolejowym mają zostać otwarte do końca stycznia 2022 roku. 

– Obecne rozwiązanie jest sytuacją tymczasową. Po poprawieniu się warunków atmosferycznych przejazd zostanie ponownie zamknięty na czas wykonania ostatecznej nawierzchni (na około 10 dni) – informuje burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

W swojej informacji burmistrz zaznacza, że właścicielem i inwestorem tego zadania są Polskie Linie Kolejowe, a wykonawcą robót jest firma Trakcja S.A. i od nich  zależą ostateczne decyzje. 

Przypomnijmy, że prace na przejeździe drogowo-kolejowym w Terespolu obejmują budowę nowej nawierzchni drogowej oraz poprawę instalacji wodociągowej, która znajduje się pod drogą. W wyniku zamknięcia ruchu na przejeździe wyznaczono objazd ulicami Wojska Polskiego, Kodeńską oraz drogą krajową nr 2. Efektem prac ma być płynny przejazd samochodów przez tory.

Źródło / zdjęcia: Facebook/Jacek Danieluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama