Reklama

Rogoźnica: I Memoriał im. Andrzeja Soczewki (film)

15 stycznia w Rogoźnicy odbył się I Memoriał im. Andrzeja Soczewki. W Turnieju Piłki Nożnej o puchar dyrektora MOSIR-u Arkadiusza Myszki, wójta Gminy Międzyrzec Krzysztofa Adamowicza i radnego Miasta Międzyrzec Podlaski Konrada Karwowskiego rywalizowały dzieci z rocznika 2010 i młodsi.

Sportowym wydarzeniem w Rogoźnicy młodzi piłkarze uczcili pamięć Andrzeja Soczewki. – To człowiek, który kochał pikę nożną, który zawsze chodził na wszystkie mecze lokalnych drużyn, przyprowadził swojego syna do mojej drużyny. Nawet jak syn zrezygnował po kilku latach, to Andrzej Soczewka nadal jeździł ze mną na mecze i pomagał jak tylko mógł – wspomina Kamil Korniluk, trener UKS „Dwójka” Akademia Piłkarska w Międzyrzecu Podlaskim. – Dzieciaki, które znały pana Andrzeja bardzo ciepło go wspominają. Często były sytuacje, że przywoził nam na treningi jabłka. To człowiek ciepły, miły, kochał sport i zaraził nim również swoją córkę.

Spotkanie odbyło się na hali sportowej PSP w Rogoźnicy. – Dzisiejszy turniej pokazał, że współpracujemy również z drużynami miasta, powiatu i nie tylko. Cieszę się, że możemy gościć w naszej pięknej nowej hali tak zacne młode osoby, tak wspaniałych sportowców – podkreśla dyrektor PSP im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy Dorota Herda.

Jak ocenia trener „Dwójki”, turniej był bardzo wyrównany, a poziom naprawdę wysoki, o czym świadczy wiele remisów. Najlepszy zespół TOP54 zdobył 9 punktów w grupie złotej. W srebrnej najwyższy wynik to 5 punktów. – Chcielibyśmy cyklicznie kontynuować te memoriały, co roku wspominać pamięć wspaniałych ludzi, którzy zaistnieli, pomagali i na których zawsze można było liczyć. Chcemy w ten sposób odwdzięczyć się rodzinom, pokazać, że o nich pamiętamy – zauważa Kamil Korniluk. – Jestem dumny, że klub UKS „Dwójka” funkcjonuje, rozwija się, promuje miasto i gminę. Cieszymy się, że drużyny do nas przyjeżdżają, że możemy się pochwalić taką piękną halą i organizacją.

Tydzień wcześniej na tej samej sali odbył się I Noworoczny Memoriał im. Tadeusza Dołęgi <<==>> LINK 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
film: Krzysztof Lewczuk / Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama