Reklama

My wiemy jak to zrobić! – mówi lider Białej Samorządowej o budowie nowego mostu… i inwestuje w publiczne toalety

Wśród mieszkańców narasta zbulwersowanie i niedowierzanie decyzjami podejmowanymi przez Radę Miasta Biała Podlaska. Języczkiem uwagi w bialskim samorządzie, są od początku kadencji radni Białej Samorządowej (BS). Broniąc swoich decyzji członkowie Białej Samorządowej pogrążają się w otchłań zapomnienia. Właśnie opublikowali "wyjaśnienia" w sprawie nowego mostu, jeśli nie celowo i złośliwie manipulując, wprowadzając mieszkańców miasta w błąd, to przynajmniej świadczące o własnej amnezji.

Jest ich trzech. Bogusław Broniewicz – przewodniczący Rady Miasta oraz radni: Jan Jakubiec i Bartłomiej Kuczer. Jest ich w sam raz tylu, aby zagwarantować większość w podejmowanych uchwałach. Tą większość pokazali podczas głosowań w koalicji z radnymi Zjednoczonej Prawicy (ZP).

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaproponował kolejne pieniądze na kontynuację prac nad nową przeprawą przez Krznę. Nowy most, dwa ronda i drogi dojazdowe w ciągu ulic Artyleryjska – Daleka. Radni, grając prezydentowi na nosie – nie patrząc na potrzeby zmotoryzowanych i sprawnej komunikacji w mieście – „przehandlowali” te pieniądze na kosiarki do trawy i ekskluzywne publiczne toalety.

To jednak dopiero początek

Pojawiły się oczywiście w prasie, na portalach w Internecie, materiały dokumentujące podjęte działania. Alarmujące wręcz o bezsensowności decyzji i marnotrawieniu publicznych pieniędzy. Do radnych Białej Samorządowej to jednak nie dociera. Idą w zaparte. Idą w zaparte tak mocno, że na zarzuty „frustratów” – jak określają bialczan, którzy ewidentnie widzą większą potrzebę a wręcz konieczność budowy nowej przeprawy – na zarzuty odpowiadają w sposób świadczący, jeśli nie o celowej i złośliwej manipulacji, wprowadzając mieszkańców miasta w błąd, to przynajmniej poświadczając o własnej amnezji.

Powyżej, na zdjęciu – kolejny postrzał we własne kolano

Kto prowadzi profil BS na Facebooku? Kto poprzez wpisy niszczy reputację Stowarzyszenia? Dla większości z mieszkańców miasta to mało istotne. Dla nas też. Istotne powinno być dla samego Stowarzyszenia Biała Samorządowa. Jeden z wpisów dokonany kilkanaście godzin temu jest wręcz kuriozalny i niewiarygodny!

Biała Samorządowa przyznaje się, że NIGDY nie słyszała od Prezydenta Michała Litwiniuka, aby ten budowę nowej trasy pomiędzy Artyleryjską i Daleką prezentował podczas swojej kampanii wyborczej. Pytanie? Co w takim razie wiedzą o mieście Biała Podlaska radni reprezentujący to miasto? Czy radni Białej Samorządowej nadal mieszkają w tym mieście? Czy my nadal rozmawiamy o Białej Podlaskiej? Czy radni są już tak daleko oderwani od rzeczywistości i najpilniejszych potrzeb bialczan, że nie dostrzegają codziennych praktycznie problemów z poruszaniem się autem po korkujących się ulicach? Kierowcy nie raz czekają po kilka zmian świateł na głównych skrzyżowaniach, aby móc kontynuować swoją podróż.

To dobry projekt – to pilna inwestycja

Przynajmniej częściowym rozwiązaniem tych bolączek, poszanowaniem nerwów kierowców i podróżnych, umożliwieniem oszczędzenia czasu i paliwa, a mniej spalanych oktanów to i czystsze powietrze. Dbanie o ekologię. Rozwiązaniem częściowym i pilnym jest między innymi budowa nowej trasy. Odciążenie ulic Zamkowej, Warszawskiej, Łomaskiej i Witoroskiej. Szansę taką dałoby uruchomienie nowej przeprawy w ciągu ulic Daleka – Artyleryjska. Do tego dwa ronda. Jedno na Warszawskiej i Artyleryjskiej i drugie na łuku ulicy Dalekiej. Do tego nowe drogi dojazdowe i uporządkowanie ulic w kwartale Folwarczna, Żurawia i Szczytowa.

Biała Samorządowa publicznie przyznaje się jednak do niewiedzy. Wstyd panowie radni i członkowie Stowarzyszenia nadal identyfikujący się z organizacją. Manipulacja i wprowadzanie w błąd. Przykład amnezji?

W załączniku materiał z jednej z konferencji prasowej z 1 września 2018 roku w Parku Radziwiłłowskim i prezentacja głównych założeń kampanii wyborczej Michała Litwiniuka. W czerwonej ramce – hasło dotyczące budowy nowego mostu. Przecież walcząc o stanowiska – w tym – Bogusław Broniewicz, jako prezydent – powinni przynajmniej ku pełnej jasności kontrolować to co mówią i prezentują kontrkandydaci. Jak nazwać brak takiego praktycznego i zdroworozsądkowego podejścia?

Nadrabiamy braki wiedzy Białej Samorządowej i informujemy, w takim razie, że już w 2018 roku o przedsięwzięciu jakie planowane jest do realizacji mówił też prezydent Michał Litwiniuk w jednym z filmów. Również film z listopada 2020 roku ==>> Biała Podlaska: Nowy most na Krznie poprawi komunikację w mieście – FILM

Informujemy też radnych, że w kwietniu 2021 roku pojawiły się pierwsze twarde działania związane z budową nowej przeprawy. Urząd Miasta Biała Podlaska przystąpił do wydania decyzji środowiskowej, rozpisano i wyłoniono w drodze przetargu wykonawców projektu budowlanego nowego mostu i dróg dojazdowych. W załączniku poniżej, również scrin dokumentacyjny z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Biała Podlaska. To radni również powinni wiedzieć. Za co radni pobierają samorządowe diety i wynagrodzenia?

Projekt tak dobry, że chwytliwy w kampanii wyborczej Bogusława Broniewicza- gorzej z realizacją

Nieprawdą też jest, że nie można zrealizować budowy tego mostu wraz z dwoma rondami i drogami dojazdowymi. Mówił o tym sam przewodniczący Bogusław Broniewicz w jednym z własnych filmów. Również podczas swojej kampanii wyborczej. Dziś zaprzecza własnym słowom. Jedno z końcowych zdań brzmiało tak:

To strategiczna inwestycja dla miasta. Jak wiem jak taki projekt napisać! Wiem jak skorzystać ze środków. Ja wiem jak to zrobić!

Trzy lata później, ten sam bohater filmu, pieniądze na most, podczas głosowania wspólnie z kolegami, zainwestował w All inclusive – toalety publiczne.

 

 

Bez dalszego komentarza.

 

Mariusz Maksymiuk
Radio Biper Biała Podlaska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. To typowe podejście Broniewicza zrobi wszystko aby wsadzić kij w szprychy, używa przy tym idiotycznych argumentów że Prezydent Litwiniuk jakoby „nie obiecywał” budowy mostu. Nawet gdyby tak było(a nie było!) to tylko należy się cieszyć że chce realizować taką inwestycję. Broniewicz to człowiek bez „wizji ” rozwoju miasta skupiony na cyferkach ,paragrafach „wykonaniach budżetu” a wszystko podszyte zawiścią że to nie on jest włodarzem miasta…

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama