Reklama

Kryminałki: Okradł znajomą podczas spotkania towarzyskiego

Zarzuty kradzieży usłyszał 19-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież ponad 500 złotych z portfela znajomej. Do zdarzenia doszło podczas wizyty towarzyskiej w jej mieszkaniu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Na początku tygodnia policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy, w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 19-letni mieszkaniec miasta podejrzany jest o kradzież ponad 500 złotych. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku, a zdarzenie nie było jeszcze zgłoszone organom ścigania. Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonej która potwierdziła tę informację. Dodała, że „amator cudzego mienia” wykorzystał fakt, wizyty w jej mieszkaniu. Wówczas podczas chwili nieuwagi wyjął pieniądze z portfela znajdującego się w przedpokoju.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. 19-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną.

O dalszym losie „amatora cudzego mienia” zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama