Reklama

Oświadczenie byłych członków zarządu MKS Podlasie Biała Podlaska

Do naszej redakcji napłynęło oświadczenie byłych członków zarządu MKS Podlasie Biała Podlaska - Karola Filipka i Ernesta Jaroszka, którzy komentują sprawę zadłużenia klubu. 

TREŚĆ OŚWIADCZENIA

Drodzy Kibice, Sponsorzy i wszyscy, którym leży na sercu dobro klubu MKS Podlasie,

W ostatnich dniach do opinii publicznej trafiło wiele nieprawdziwych informacji, które mogą grozić bezpieczeństwu osób postronnych i doprowadzić do nieodwracalnych szkód dlatego wyjaśniamy i prosimy o zrozumienia nas i całej sytuacji z którą przyszło nam się wspólnie mierzyć.

Zawsze leżało nam na sercu dobro klubu MKS Podlasie i z taką myślą 2.5 roku temu objęliśmy zarząd w klubie. Wtedy też wzięliśmy na siebie długi poprzednika, które były porównywalne z obecnymi. Do końca wierzyliśmy w to, że uda nam się spłacić wszystkie zaległości i wtedy przekazać klub w dobrej kondycji finansowej naszym następcom. Nie było nam to dane.

Jeśli popełniliśmy błędy to niecelowo ponieważ nigdy z premedytacją nie działaliśmy na szkodę MKS Podlasie i osób związanych ze środowiskiem bialskiej piłki. Jeszcze 2.5 roku temu nie było ani jednego chętnego aby objąć władze w klubie i wiele osób pamięta sytuację, w której były prezes chciał zostawić klub ale nie było nikogo kto chciał wziąć to na siebie. Podjęliśmy wtedy rękawicę i zaczęliśmy pracę przy odbudowie marki Podlasia.

W klubie działaliśmy od początku pro bono z poczuciem misji i pełnym oddaniem dlatego krzywdzące są opinię mówiące, że zdefraudowaliśmy jakiekolwiek klubowe pieniądze. Jeśli są jakiekolwiek dowody na takie działania bez sprzeciwu stawimy się i wyjaśnimy wszystkie kwestie finansowe w czasie naszego zarządzania klubem. Jesteśmy w stanie usiąść do bilansu, przelewów bankowych i wyjaśnić każdą wydaną i zarobioną dla klubu złotówkę.

W trakcie naszej przygody z Podlasiem odbyliśmy wiele podróży w celu znalezienia sponsorów i partnerów dzięki, którym chcieliśmy zrealizować naszą wizję silnego i stabilnego finansowo i organizacyjnie klubu. Na żadnym z takich wyjazdów nie wydaliśmy chociażby złotówki klubowych pieniędzy a z tych podróży w ciągu 2.5 roku naszej działalności przywieźliśmy ponad 300 tys. złotych, które zasiliły klubowe konto.

Struktura klubowych finansów jest bardzo prosta ponieważ 70% budżetu trafia do zawodników, trenerów i pracowników klubu (oprócz nas bo pracowaliśmy pro bono) a reszta czyli 30% stanowią koszty wyjazdów na mecze, sprzętu, wyżywienia, wynajęcia stadionu itd. W pogoni za wynikami i ambicjami środowiska piłkarskiego pieniędzy zawsze jest za mało i zawsze na koniec roku ich brakuje. Mimo to przez pierwsze dwa lata naszej działalności udawało nam się spinać budżet, płacić na bieżąco do 10-tego i dotrwać do zamknięcia roku. Nie udało nam się to niestety na przełomie 2021/22 ponieważ popełniliśmy błąd i zatrudniliśmy zbyt drogich zawodników, na których nie było nas stać i do tego się przyznajemy. Poświęcaliśmy nasz czas kosztem rodziny i własnej pracy i liczyliśmy na to, że znajdziemy pieniądze, wyprosimy i wyjeździmy brakującą kwotę. Niestety poprzeczka, którą sobie zawiesiliśmy była zbyt wysoko.

Praca w klubie piłkarskim to ciężki kawałek chleba gdyż kiedy wszystko idzie dobrze nikt Cię nie pochwali i nie podziękuje jednak kiedy przyjdzie porażka stajesz się wrogiem publicznym numer jeden i wszystkie złe emocje znajdują ujście właśnie na tobie. Tak jest niestety dzisiaj i musimy to przyjąć. Podkreślamy jednak, że zawsze działaliśmy dla dobra klubu i bialskiej piłki.

Oficjalnie oświadczamy, że oddamy wszystko co wypracowaliśmy na rzecz klubu przez ostatnie 2.5 roku w tym klubowego Facebook’a, kontakty do sponsorów i potencjalnych sponsorów a jeśli będzie taka potrzeba to pomożemy jak tylko możemy bo cały czas leży nam na sercu dobro klubu.

Z wyrazami szacunku i poważaniem,
Karol Filipek
Ernest Jaroszek

 

Przypomnijmy, że 13 stycznia br. na Walnym Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Członków MKS Podlasie Biała Podlaska dotychczasowy zarząd w składzie: Karol Filipek, Ernest Jaroszek i Kamil Kocoł, złożył rezygnację z pełnienia funkcji. Na ich miejsce wybrano nowy zarząd, w którym zasiadają: Kamil Bartoszuk, Sławomir Wołczyk oraz Tomasz Buraczewski. Ten ostatni zastąpił Karola Filipka na fotelu prezesa klubu.

Oświadczenie byłych członków zarządu MKS Podlasie Biała Podlaska, jest odpowiedzią na list, który opublikował na swoim profilu na Facebooku nowy prezes klubu Tomasz Buraczewski. Wymienia on w nim powody zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia: „kilkumiesięczny brak płatności w stosunku do zawodników i sztabu szkoleniowego, powołanie przez MKS „Podlasie” Piłkarskiego Przedszkola Legii i informacja o tym, że to dopiero początek współpracy i w kolejnym etapie powołane zostaną starsze grupy szkoleniowe”. W liście relacjonuje również burzliwy przebieg Zebrania, którego finałem była rezygnacja dotychczasowych członków zarządu i wybór jego nowego składu. -Zdecydowałem się podjąć misji ratowania bialskiej piłki seniorskiej i uważam, że wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi klubu, jesteśmy w stanie to uczynić. Jednak żeby Ci dorośli piłkarze grali jak najlepiej, potrzebne są odpowiednie działania w pracy z tymi najmłodszymi. Dlatego cel fundamentalny to jak najszybsze połączenie dwóch klubów: Podlasia i AP TOP-54. Wierzę, że jesteśmy w stanie tego w niedługim czasie dokonać. Bieżącym priorytetem jest jak najszybsza spłata zaległości, naszym godnie nas reprezentującym zawodnikom, którym bardzo chcę podziękować za dostarczane emocje na meczach. Nie zapominamy też o Trenerach, którym też chcemy jak najszybciej uregulować zaległości, a także pozostałych pracownikach i kontrahentach, ich również jak najszybciej chcemy spłacić. Jest nam wstyd, jak byli potraktowani wskutek decyzji poprzedniego Zarządu – czytamy w oświadczeniu nowego prezesa MKS Podlasie Biała Podlaska. List został opublikowany na prywatnym koncie prezesa, bo jak podaje: „byli członkowie Zarządu klubu nie przekazali nam dostępu do klubowego facebooka i strony internetowej. Dodatkowo publikują nieprawdziwe mylące i nierzetelne informacje”. 

 

Zdjęcie: arch. Radio Biper
Źródło: Ernest Jaroszek  / Facebook/Tomasz Buraczewski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama