Reklama

Kryminałki: Zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez innego kierowcę. Był poszukiwany i nietrzeźwy

Do zakładu karnego trafił 35-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Mężczyzna, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł podczas kontroli drogowej. Był nietrzeźwy, urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo na „jego koncie” figuruje dożywotni zakaz kierowania pojazdami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na drodze krajowej K-2 w miejscowości Sławacinek Stary. Po godzinie 3.00 mundurowi wrocławskiej drogówki, pełniących służbę na posterunku kontrolno-blokadowym, otrzymali informację o kierowcy, który podróżując krajówką prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z relacji innego uczestnika ruchu wskazywało na to jego zachowanie na drodze.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego seata. Za kierownicą auta siedział 35-letni mieszkaniec Sokołowa Podlaskiego. Mundurowi od razu potwierdzili też informacje zgłaszającego. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu, natomiast urządzenie wykazało 1,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Nie było to jedyne przewinienie 35-latka. Policjanci ustalili, że na koncie mężczyzny figuruje dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a on sam jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”, skąd został doprowadzony do zakładu karnego. Spędzi tam najbliższe miesiące.

Za swoje czyny 35-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama