Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie noworoczne społeczności miasta (film) (galeria)

Tradycją lat poprzednich, prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk zorganizował spotykanie noworoczne z mieszkańcami. W tym roku wydarzenie podsumowujące rok poprzedni odbyło się 12 stycznia w sali widowiskowej BCK przy ul. Brzeskiej.   

Na spotkaniu podsumowano m.in. ubiegłoroczne działania inwestycyjne realizowane przez miasto, ale także zrealizowane wydarzenia kulturalne oraz inicjatywy społeczne. Wręczono również Medale Prezydenta Miasta Biała Podlaska za zaangażowanie w pracę na rzecz mieszkańców miasta. W tym roku otrzymali je:

  • Paweł Iwaniuk – koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami w UM Biała Podlaska,
  • dr Janusz Trzos,
  • Anna Jańczuk,
  • Dorota Peszuk z Samorządowego Punktu Szczepień,
  • Arkadiusz Leszczyński – prezes OSP Sidorki,
  • Janusz Maraśkiewicz – historyk sztuki, badacz architektury, wieloletni bialski konserwator zabytków.

– Dzisiaj, dziękując tak licznemu gronu gości, reprezentujących najrozmaitsze instytucje i organizacje, tworzące naszą miejską tkankę, podkreślałem, że tworzymy wspólnotę, że ten rozwój Białej Podlaskiej jest wspólnym dziełem tych wszystkich środowisk, wszystkich mieszkańców, którzy na tak różnych polach i w tak wielu obszarach działalności tworzą rozwój Białej Podlaskiej. My, jako samorząd staramy się być dla nich wszystkich wdzięcznym, solidnym, pracowitym partnerem – podkreśla prezydent miasta Michał Litwiniuk

O zrealizowanych wydarzeniach kulturalnych i projektach społecznych mówili na spotkaniu oprócz prezydenta miasta min. Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego (Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego); Anna Jakubiak – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej i Ks. Paweł Zazuniak zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej.

Spotkanie noworoczne było również szansą na zaprezentowanie planów na 2022 rok.  O ich realizację zapytaliśmy prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Biała Podlaska, Roberta Woźniaka. – Najlepiej definiuje nasze plany i możliwości projekt budżetu miasta, który stał się uchwałą w skutek jego przyjęcia przez Radę Miasta i mimo wprowadzonych pewnych zmian, nie zostały dokonane żadne o charakterze strategicznym, bo wszystkie bardzo ambitne zamierzenia, które w nim zaplanowaliśmy będziemy w stanie zrealizować. Będzie to już czwarty rok tej kadencji w którym będziemy mogli kontynuować naszą inwestycyjną ofensywę. Dotychczasowe trzy lata, to bezprecedensowy poziom nakładów inwestycyjnych, także i na najbliższy rok, sięgający ponad 100 mln zł – zaznacza prezydent miasta. 

– Mam nadzieję, że rok 2022, jak i kolejny, przyniesie przede wszystkim wiele ciekawych mądrych decyzji i rozwiązań. Mam nadzieję, że rada miasta postawi sobie za najważniejsze rozwój naszego miasta i pomoc dla mieszkańców, aby to mieszkańcy byli adresatem tych wszystkich naszych decyzji, które są podejmowane w radzie miasta. Miasto idzie w bardzo dobrym kierunku, rozwija się w bardzo szybkim tempie, te tempo będzie zachowane i w tym roku – zapewnia wiceprzewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska Robert Woźniak

Wieczór uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasiacy” działający przy Bialskim Centrum Kultury, który zaprezentował najpiękniejsze polskie kolędy. 

 

Film: Biper TV
Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama