Reklama

Kryminałki: Potrącenie na pasach w Terespolu

W miniony weekend w Terespolu na ulicy Wojska Polskiego kierujący oplem 42-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście. W wyniku zdarzenia 77-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W chwili wypadku kierowca osobówki był trzeźwy. Ustalamy okoliczności tego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 16.20 na ulicy Wojska Polskiego w Terespolu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem 42-letni mieszkaniec Terespola potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77- letnią mieszkankę miasta. W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Niestety jest to kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama