Reklama

Kryminałki: Areszt dla 45-latka za uszkodzenie mienia i groźby karalne

Bialski sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 45-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzany jest o szereg uszkodzeń mienia na terenie gminy Biała Podlaska. Do zdarzeń dochodziło od września ubiegłego roku, a wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 7 tysięcy złotych. Dodatkowo 45-latek odpowiadał będzie za groźby pozbawienia życia wobec przypadkowo napotkanego mężczyzny. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu i październiku tego roku bialscy funkcjonariusze przyjęli szereg zgłoszeń dotyczących uszkodzeń mienia. Do większości zgłoszonych zdarzeń doszło na terenie gminy Biała Podlaska. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że sprawca uszkodził automatykę na terenie ich posesji. Zniszczeniu uległy między innymi: kamera do automatycznego otwierania bramy, videofon czy rolety antywłamaniowe. Mundurowi otrzymali też zgłoszenie dotyczące uszkodzenia ogrodzenia oraz samochodu zaparkowanego na jednym z bialskich parkingów. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że uszkodzeń dokonała ta sama osoba. Ustalili też personalia mężczyzny podejrzewanego o udział w zdarzeniu. Okazało się, że jest to 45-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W ubiegłym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące kolejnych uszkodzeń, do których doszło na terenie gminy Biała Podlaska. Sprawca zniszczył złącze kablowe oraz agregat chłodniczy. Wartość strat wyniosła w tym przypadku 2 tysiące złotych. Funkcjonariusze przyjęli też zawiadomienia dotyczące gróźb karalnych wobec mieszkańca tej samej gminy, gdzie z informacji przekazanych przez pokrzywdzonego wynikało, że nie zna, a tym bardziej nie miał konfliktu ze sprawcą.

Z ustaleń policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy wynikało, że udział w zdarzeniu może mieć właśnie 45-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia oraz doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

W minioną sobotę bialski sąd zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama