Reklama

Doposażenie bazy dydaktycznej w zawodzie technik weterynarii w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dynamicznie zmieniającego się rynku pracy oraz mając uwadze zapewnienie uczniom efektywnej i atrakcyjnej nauki, baza do praktycznej nauki zawodu technik weterynarii w ZSCKR w Leśnej Podlaskiej wzbogacona została o kolejne, nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Do pracowni anatomiczno-zootechnicznej oraz laboratorium diagnostycznego zakupiono między innymi elektryczny stół operacyjny wraz z lampą stojącą, nowoczesny aparat USG z głowicami dostosowanymi dla małych i dużych zwierząt z możliwością wydruku zdjęć, automatyczny analizator hematologiczny, nowoczesny model anatomiczny świni z możliwością wyjęcia organów oraz wiele innych pomocy naukowych zapewniających interesującą naukę zawodu. Pomoce będą wykorzystywane zarówno na zajęciach z anatomii, jak i na zajęciach z chorób oraz diagnostyki weterynaryjnej. Pracownię zabiegową oraz prosektorium doposażono w narzędzia chirurgiczne oraz materiały potrzebne w ortopedii, co z pewnością pozwoli doskonalić warsztat umiejętności zawodowych przyszłych techników weterynarii.

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik weterynarii korzystają z nowo zakupionych pomocy dydaktycznych oraz sprzętów weterynaryjnych w celu zdobycia niezbędnej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej nauki zawodu, co z pewnością pomoże im właściwie wykonywać swoją pracę zawodową w przyszłości.

Tekst / zdjęcia: ZSCKR w Leśnej Podlaskiej 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama