Reklama

Reklama

Kryminałki: Wypadek z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. apelujemy o rozwagę!

Wczoraj wieczorem na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej kierujący daewoo 69-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącemu przez oznakowane przejście pieszemu. W wyniku zdarzenia 35-latek z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. W chwili zdarzenia kierujący autem był trzeźwy. Ustalamy okoliczności tego wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Posłuchaj ważnego spotu:

Do zdarzenia doszło w 14 stycznia przed godziną 19.00 na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący daewoo 69-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 35- letniego mieszkańca miasta. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Z relacji 69-latka wynikało, że skupił uwagę na pieszej znajdującej się po jego lewej stronie, nie zauważając mężczyzny również znajdującego się na przejściu.

W chwili zdarzenia uczestnicy byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Wyjaśniamy okoliczności wypadku oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Niestety jest to kolejne zdarzenie z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Musimy pamiętać, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama