Reklama

Biała Podlaska: Znane nazwiska ze świata tańca w Szkole Tańca Kontra

W ferie do Białej Podlaskiej przyjadą Barbara Królicka oraz Patryk Rożniecki, którzy w świecie tańca są bardzo dobrze znanymi instruktorami. Poprowadzą oni warsztaty taneczne w bialskiej szkole łącznie przez 4 dni.

Barbara Królicka jest tancerką i choreografką. Wielokrotna finalistka i medalistka Mistrzostw Polski IDO w kategoriach Jazz, Modern i Show Dance oraz uczestniczka Mistrzostw Europy i Świata w prezentacjach solowych i formacyjnych. Szkoliła się u wielu polskich i zagranicznych pedagogów i choreografów. Od 2021 sędzia Polskiej Federacji Tańca. Obecnie pracuje jako pedagog w Akademii Tańca Ramada oraz Niepublicznej Szkole Baletowej, Szkole Sztuki Tańca w Opolu oraz jest choreografem Ramada Team. Współtwórca programu szkoleniowego „Break Your Limits”. Stworzone przez nią choreografie od kilku lat zajmują miejsca na podium oraz wysokie finałowe miejsca podczas Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Świata IDO Jazz, Modern oraz Show Dance.

Patryk Rożniecki to prekursor stylu High Heels w Polsce, tańcząc na szpilkach jako mężczyzna. Finalista drugiej edycji You Can Dance „Po prostu tańcz”, trener na wysokich obcasach w programach takich jak: Projekt Lady, The Voice of Poland czy Top Model. Choreograf, tancerz i nauczyciel. Tańczy od dziecka. Systematycznie zdobywał doświadczenie taneczne w szkołach tańca na całym świecie, głównie w Los Angeles, Kopenhadze, Paryżu i Londynie. Udział w YCD pozwolił mu na pracę z gwiazdami europejskiej sceny muzycznej oraz przetestowanie swoich umiejętności tanecznych w teatrze, gdzie brał udział w takich spektaklach, jak m.in: „Upiór w operze”, „La Cage aux Folles” czy „Chopin musi umrzeć”. Ostatnie kilka lat swojej pracy poświęcił propagowaniu stylu jakim jest High Heels i stał się jego prekursorem w Polsce. Bardzo intensywnie warsztatuje i dzieli się swoją pasją ze studentami z całego świata, między innymi w Australii, Niemczech oraz na Islandii, gdzie regularnie uczy. Jest charyzmatyczny, pełen emocji i dba o autentyczną ekspresję w tańcu. Jego zajęcia to nie tylko nauka choreografii, a przede wszystkim laboratorium kobiecości. To warsztat bycia sobą i samoakceptacji, przytulenia swoich atrybutów i wykorzystania ich.

Jesteśmy dumni, że jako szkoła ściągamy do Białej Podlaskiej takie osoby! Ba, prywatnie Patryk jest zachwycony Podlasiem – jest już u nas drugi raz i już nie może się doczekać przyjazdu.

 

materiał/tekst/zdjęcia: Szkoła Tańca Kontra, Biała Podlaska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama