Reklama

Przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego apeluje o interwencję w sprawie horrendalnych cen nawozów (film)

Horrendalne ceny nawozów spowodowały konieczność wystosowania apelu do rządzących w sprawie uregulowania ich poziomu. Apel ma być procedowany na następnej sesji Rady Powiatu Bialskiego. Głos w tej sprawie zabrał przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński. 

– Analizując ceny na rynku, jak również rozmawiając z rolnikami, którzy są bardzo zaniepokojeni, dochodzi do absurdów. Ceny nawozów, które tak jak mocznik w 2021 roku kosztowała 1400 zł za tonę, dzisiaj kosztuje ponad pięć tysięcy. Saletra z 1100 zł wzrost na 4400 zł. Jeżeli to nie jest moment do tego, żeby zacząć coś działać, żeby dać możliwość działania rządowi, który być może tą sprawę przespał,  musimy działać – zaznacza Mariusz Kiczyński, przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego. 

– Brak nawozu spowoduje, że zbóż i innych produktów rolnych będzie mniej, a tym samym będą gorszej jakości, bo ziarno nie zawiążą odpowiedniej ilości glutenu i innych składników, które są bardzo potrzebne na przykład do produkcji – dodaje przewodniczący. 

 

Film: Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama