Reklama

Kryminałki: Nietrzeźwy kierowca renaulta odwoził pijanego kolegę

Wczoraj na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej kierowca renaulta na łuku drogi zderzył się z drugim autem. Mężczyzna początkowo chciał oddalić się z miejsca kolizji, a na widok radiowozu przesiadł się na miejsce pasażera. O kierowanie podejrzewany jest 31-bialczanin, który w organizmie miał niemal 2,5 promila alkoholu. Choć nie miał uprawnień do kierowania mężczyzna odwozić miał również nietrzeźwego kolegę. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Wczoraj po południu dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kolizji z udziałem prawdopodobnie nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło po godzinie 16.00 na ulicy Witoroskiej w Białej Podlaskiej.

Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierowca osobowego renaulta, na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z audi. Po tym chciał uniknąć odpowiedzialności próbując oddalić się z miejsca zdarzenia. Uniemożliwiły mu to będące tam osoby. Kiedy mężczyzna zobaczył nadjeżdżający radiowóz wsiadł do renaulta zajmując miejsce pasażera. Na niewiele zdały mu się te fortele. Policjanci od razu wyczuli od niego woń spożytego alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie. Wykonane zostało też badanie retrospektywne, które pozwoli ustalić stan w jakim znajdował się mężczyzna w chwili zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili też jego tożsamość. Okazało się, że jest to 31-letni bialczanin. W rozmowie z mundurowymi przyznał się do kierowania autem w chwili zdarzenia. Potwierdził to również podróżujący z nim pasażer, który także był nietrzeźwy. Z relacji mężczyzn wynikało, że 31-latek właśnie odwoził z pracy swojego kolegę.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Apelujemy też o rozwagę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama