Reklama

Kryminałki: Włamanie na poddasze

Biała Podlaska: Włamanie na elektroniczną skrzynkę pocztową i profil na portalu społecznościowym. // Biała Podlaska: Mieszkaniec oszukany podczas transakcji zakupu szczeniaka psa rady buldog francuski. Oferujący przyjął zaliczkę i zerwał kontakt. // Piszczac: Mieszkanka oszukana podczas transakcji zakupu klocków. Oferujący przyjął zaliczkę i zerwał kontakt. // Biała Podlaska: Sfałszowany link do kodu BLIK. Wypłata za jego pomocą pieniędzy z konta bankowego. // Biała Podlaska: Włamanie na poddasze. Kradzież kartonu z ubraniami, szkłem i porcelaną. // Biała Podlaska: 33 letni mieszkaniec miasta sprawcą uszkodzenia ramienia automatycznego szlabanu.

31.12.2021r. gm. Biała Podlaska, 
Nieznana osoba, bez uprawnienia i wbrew woli pokrzywdzonej gm. Biała Podlaska przełamała elektroniczne zabezpieczenie w postaci hasła oraz dostała się na skrzynkę poczty elektronicznej i profil na portalu społecznościowym. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

17.12.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznana osoba doprowadziła mieszkańca Białej Podlaskiej do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem poprzez wprowadzenie go w błąd w czasie transakcji sprzedaży szczeniaka psa rasy buldog francuski. Po uprzednim uzgodnieniu przebiegu transakcji pokrzywdzony dokonał wpłaty zaliczki w kwocie 350 zł na podane przez sprzedającą konto bankowe. W dniu odbioru szczeniaka ustalił, że nie ma podanego przez osobę sprzedającą adresu, a ponadto osoba sprzedająca nie odpowiadała na telefony jak i nie odpisywała na wysyłane wiadomości sms. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

28.12.2021r. gm. Piszczac
W okresie od końca grudnia 2021 roku do 10 stycznia 2021 roku z wykorzystaniem sieci internetowej, sprawca doprowadził mieszkankę gm. Piszczac do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, przy zakupie klocków w ten sposób, że po otrzymaniu przedmiotowej kwoty nie przesłał zakupionego towaru, nie zwrócił pieniędzy i zerwał kontakt. Postępowanie prowadzi KP Terespol.

09.01.2022r. gm. Biała Podlaska 
Nieznany sprawca w celu sfinalizowania transakcji zakupu towaru na portalu ogłoszeniowym przesłał sfałszowany link do bankowości internetowej, gdzie po uzyskaniu danych do logowania się, bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych informatycznych po czym dokonał wypłaty pieniędzy za pomocą kodu BLIK w kwocie 650 złotych na szkodę pokrzywdzonej mieszkanki gm. Biała Podlaska. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

01.12.2021r. BIAŁA PODLASKA,
Nieznany sprawca dostał się na poddasze budynku skąd dokonał zaboru kartonu z używanymi ubraniami, szkłem, porcelaną powodując straty na szkodę mieszkanki Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

10.01.2022r. BIAŁA PODLASKA, 
Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP Biała Podlaska na podstawie informacji własnych ustalili sprawcę uszkodzenia ramienia automatycznego szlabanu, gdzie wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1100 złotych na szkodę współwłaścicieli nieruchomości. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 33-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna przyznał się do winy.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama