Reklama

Potrzebna pomoc! Zbiórka na rzecz poszkodowanego kombatanta

Wszystkich tych, którym leży na sercu dobro i spokojne życie kombatantów walczących o naszą wolność, informujemy o trwającej zbiórce na rzecz 98-letniego kpt. Konstantego Kopfa ps. "Pewny" i jego żony. Rodzinie potrzebna jest pomoc po tym, jak w drugi dzień świąt doszło do doszczętnego spalenia mieszkania. Zbiórkę prowadzi Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych prowadzimy zbiórkę na odbudowę i remont spalonego mieszkania Państwa Kopf – poszkodowanego kombatanta, 98-letniego kpt. Konstantego Kopfa ps. „Pewny” i jego żony. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia spotkało ich nieszczęście – krakowskie mieszkanie małżonków spłonęło niemal doszczętnie. Kapitanowi i jego żonie cudem udało się uratować – żona wyciągnęła swojego już słabowidzącego męża z płonącego mieszkania na klatkę schodową, doznając oparzeń górnych dróg oddechowych. Aktualnie schronili się w domu znajomych.

Kpt. Konstanty Kopf ps. „Pewny” w tym roku skończył 98 lat. Przez półtora roku, będąc w Pogotowiu Akcji Specjalnej Narodowych Sił Zbrojnych, walczył z Niemcami, Ukraińcami z UPA i Sowietami. Pod ostrzałem wroga na własnych plecach wyniósł swojego dowódcę z pola walki, za co został odznaczony Krzyżem Walecznych. W 1946 r. został aresztowany i torturowany w więzieniu w Rzeszowie. Funkcjonariuszom UB nie udało się złamać Konstantego Kopfa. Kpt. Konstanty Kopf był wieloletnim prezesem Okręgu Małopolskiego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, często brał udział w spotkaniach, na których chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami.

Pomóc w sfinansowaniu remontu spalonego mieszkania można przez zbiórkę na stronie https://zrzutka.pl/jxwbmg

materiał/tekst/zdjęcia: Karol Wołek, Prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy NSZ 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama