Reklama

Kwasówka: Magdalena Bahonko wydala swój pierwszy singiel

Magdalena Bahonko pochodząca z Kwasówki (Gmina Drelów) wydała swój autorski utwór wraz z teledyskiem. Wokalistka znana jest m.in. ze współpracy z ElectroAcoustic i wystąpienia w utworze Faziego pt. „Zamieniam się w słuch". Premiera singla miała miejsce 30 listopada 2021 roku. Utwór nosi tytuł „Nie będę inna" i jest pierwszym poważnym krokiem w kierunku solowej kariery wokalistki.

Decyzja o stworzeniu i wyprodukowaniu singla była wieloetapowa. – Wprawdzie w moim życiu jest dużo muzyki, coraz bardziej się uzewnętrzniam artystycznie, działam z różnymi ludźmi, jednak zawsze ciągnęło mnie do realizacji moich własnych pomysłów. Z biegiem czasu ta myśl zaczęła mi coraz bardziej dokuczać, nie dawała mi spokoju. W końcu znalazłam ciekawe ogłoszenie osoby z wytwórni 3/4 UDGS z Bielska-Białej i napisałam, że chcę stworzyć i wydać własny utwór – opowiada o swoich działaniach muzycznych Magdalena Bahonko. – Okazję do takiego działania miałam już 4 lata temu. Wówczas to nie ja odpowiedziałam na ogłoszenie, ale osoba z innej wytwórni sama do mnie napisała. Gdybym miała wtedy takie myślenie, jakie mam dzisiaj – zgodziłabym się. Niestety, nie byłam wtedy gotowa. W zasadzie mimo dużego doświadczenia wokalnego na temat kariery jako takiej wiedziałam bardzo mało, wierzyłam w rzeczy, w które wierzy większość ludzi, moje przekonania były całkowicie oderwane od rzeczywistości.

Jak dodaje, na początku miała spore problemy z tekstem utworu. – W mojej głowie było dużo pomysłów, a gotowych tekstów również nie brakowało, jednak nie mogłam zdecydować, który wybrać. Zależało mi na tym, aby był dosadny, zadziorny i dojrzały. Wysłałam nawet kilka tekstów osobie odpowiedzialnej za cały projekt z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru. Właściwy pomysł w końcu znalazł mnie sam. Był późny wieczór, a ja wściekła i sfrustrowana brakiem zrozumienia u pewnych osób, nie mogłam zasnąć. Emocje i natrętne myśli nie dawały mi spokoju, więc przelałam je na papier. Już w trakcie pisania wiedziałam, że to jest to.

Praca trwała kilka miesięcy – od pierwszych zarysów utworu po zmontowanie teledysku. – W tym czasie doświadczałam wielu skrajnych emocji. Z nikim tej decyzji nie konsultowałam. Wiedziałam, co usłyszę – to dużo pieniędzy, to się nie zwróci, to się nie opłaca, ludziom nie można ufać. Ta świadomość przerażała, jednak bardziej przerażało mnie to, że jeśli nie spróbuję, to będę żałować. Cóż, spróbowałam.

Czy było warto? – Te doświadczenia mnie wzmocniły i dały wiatru w żagle. Moje plany na przyszłość powoli się krystalizują. Mam dużo pracy w związku ze swoją działalnością artystyczną, ale lubię to robić, zwłaszcza że mój utwór został bardzo dobrze przyjęty. Mam nadzieję, że kolejne też będą – podsumowuje wokalistka.

 

Teledysk „Nie będę inna” dostępny na kanale YT Magdaleny Bahonko:
Magdalena Bahonko „Nie będę inna” <<==>> LINK

Więcej o karierze wokalistki:
FB Magdalena Bahonko <<==>> LINK
Instagram bahonkomusic <<==>> LINK

 

materiał/tekst: Magdalena Bahonko
zdjęcie: Aleksandra Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama