Reklama

Gmina Biała Podlaska: Rondo pomiędzy Hrudem a Ossówką jednak będzie

W roku 2021, pomiędzy sierpniem a wrześniem, miało miejsce oddanie do ruchu przebudowanego skrzyżowania. Zrealizowano je podczas rozpoczętej w 2020 roku realizacji przebudowy drogi powiatowej na Janów Podlaski. Nowe rozwiązanie komunikacyjne powstało na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką Nr 811. Z nowego rozwiązania korzystać będziemy jednak niezbyt długo. Niebawem ponownie zobaczymy tutaj ciężki sprzęt drogowy a kierowcy spodziewać się mogą utrudnień w ruchu.

Województwo Lubelskie w budżecie roku 2022 uwzględniło zadanie polegające na rozbudowa drogi Nr 811. Trasa Sarnaki – Konstantynów – Biała Podlaska.

Temat dotyczy podjęcia kontynuacji prac na przebudowanym w roku minionym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą powiatową Nr 1031L na Janów Podlaski. Ciekawostką jest to, że teren ten należy administracyjnie do gruntów wsi Roskosz.

W br. zaplanowane zostało dokończenie projektu budowlanego plus wykup gruntów. Kwota 40 tys zł pozwoli zabezpieczyć koszt ukończenia dokumentacji, tym bardziej, że już w roku minionym prace koncepcyjne i planistyczne zostały częściowo wykonane.

Z naszych informacji wynika, że w 2023 roku ponownie rozpoczną się w tym miejscu prace drogowe. Wcześniej, bo już w tym roku nastąpi wycinka drzew. Drzewa przeznaczone do wycięcia zostały oznaczone i ponumerowane. Usunięcie drzew związane jest częściowo z przygotowaniem terenu pod budowę ronda, w większości jednak decydowały względy bezpieczeństwa ruchu drogowego – poprawa widoczności na drodze.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 2 komentarze do tego artykułu.

  1. Zęby poprawić bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, trzeba wyciąć cały ten lasek brzózek, widoczny na ostatnim zdjęciu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama