Reklama

Łomazy: Gmina przyznała stypendia pomostowe

W Gminie Łomazy zakończył się nabór wniosków o przyznanie Stypendium Pomostowego 2021/2022 Segment II pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego i Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” w Koszołach, w ramach XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi. Program realizowany jest przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Tłoka w Koszołach od 2015 roku.

W zakończonym już naborze wnioski złożyło czterech tegorocznych maturzystów. Lokalna Komisja Stypendialna w dniu 16 sierpnia br. dokonała formalnej i merytorycznej oceny wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania stypendiów zgodnie z programem. Zarekomendowano trzy osoby, które rozpoczną naukę na dziennych studiach I stopnia w polskich publicznych uczelniach akademickich.

Dotychczas z Programu Stypendium Pomostowego skorzystało 32 stypendystów, w tym trzydziestu z gminy Łomazy oraz dwóch z gminy Rossosz. Stypendia wypłacane są w dziesięciu miesięcznych ratach, od 2021 r. po 700 zł.

Od 2020 r. stypendyści we własnym zakresie podejmują starania i pozyskali fundatorów, którzy przekazali na konto Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” wysokość wkładu finansowego 10% wartości stypendium.

W roku akademickim 2021/2022 stypendystami XX edycji Programu Stypendiów Pomostowych zostały:
1. Jolanta Piętka – studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
2. Paulina Mazurek – studentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Podczas XXIII sesji Rady Gminy Łomazy w dniu 30 grudnia br. stypendyści otrzymali listy gratulacyjne z rąk Wójta Gminy Jerzego Czyżewskiego i prezesa Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Tłoka” Cezarego Nowogrodzkiego.

 

materiał/zdjęcie: Urząd Gminy Łomazy
tekst: Agnieszka Horaczyńska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama