Reklama

Wynajem zwyżki nożycowej – poznaj korzyści

Zwyżka nożycowa to praktyczna maszyna dźwigowa ułatwiająca prowadzenie prac instalacyjnych, remontowych czy też budowlanych, podczas których należy wykonać część działań na wysokości. Niektóre firmy oferują wynajem urządzeń, co jest opłacalnym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, dla których prace takie stanowią jedynie ułamek wykonywanych operacji. Wybór dowolnej maszyny nie rozwiązuje jednak problemu. Liczy się jej funkcjonalność określona parametrami dopasowanymi do konkretnego zadania. Na co warto więc zwrócić uwagę przed wynajmem sprzętu?

Najważniejsze parametry techniczne zwyżki nożycowej
Zwyżka jest maszyną wykorzystywaną do pionowego przemieszczania pracowników na miejsce robocze. Dostępne modele cechują się zróżnicowanymi parametrami. Które z nich należy wziąć pod uwagę przed wynajmem?

Miejsce prowadzenia prac
Kluczową kwestią jest miejsce, w którym będą prowadzone działania. Jeśli prace będą odbywać się wewnątrz pomieszczeń, warto skupić się na mniejszych, bardziej mobilnych modelach maszyn. Najmniejsze zwyżki mają kompaktowe wymiary umożliwiające przewiezienie sprzętu przez standardowe drzwi. Z kolei rozłożony mechanizm nożycowy pozwala wynieść platformę na wysokość kilku metrów. Do bardziej zaawansowanych prac prowadzonych w przestronnych pomieszczeniach lub na zewnątrz niezbędne są urządzenia o lepszych parametrach.

Wysokość robocza
Kolejnym istotnym czynnikiem jest wysokość robocza urządzenia, wynosząca od kilku do nawet kilkudziesięciu metrów! W ofercie firmy Rothlehner zajmującej się sprzedażą i wynajmem zwyżek znajdują się modele pozwalające wynieść pracowników na wysokość ponad 30 metrów, przez co maszyny te doskonale sprawdzają się w najbardziej wymagających sytuacjach.

Udźwig
Udźwig oznacza maksymalną możliwą wagę przewożonego ładunku (osób wraz z niezbędnymi narzędziami), która jednocześnie nie będzie mieć negatywnego wpływu na stateczność konstrukcji. Parametr ten jest ściśle określany przez producenta maszyny, a najpopularniejsze modele z powodzeniem mogą transportować od 200 do nawet 900 kg. Pod żadnym pozorem nie należy przekraczać dopuszczalnego udźwigu, ponieważ grozi to uszkodzeniem i utratą stabilizacji, a także zagraża bezpieczeństwu transportowanych osób.

Napęd
Urządzenia bez napędu muszą być przesuwanie ręcznie. Ten najprostszy wariant jest stosowany do małych podnośników wspierających proste prace. Znacznie częściej wybieraną opcją jest wynajem zwyżek z napędem elektrycznym czy też paliwowym. Takie urządzenia mają wysoką masę własną, przez co ich transport były w innym wypadku znacznie utrudniony. Zwyżka nożycowa z napędem na cztery koła będzie bez problemu poruszać się po wymagającym terenie.

Zwyżka nożycowa – wynajem samej maszyny czy z obsługą operatora?
Zarówno obsługa maszyny, jak i prace wysokościowe wymagają posiadania określonych uprawnień. Dlatego osoby planujące wynajem zwyżki powinny sprawdzić, czy firma oferuje również możliwość usługi operatorskiej. Takie rozwiązanie stanowi gwarancję wykonania zadania w pełni legalnie i bezpiecznie. Kompleksowa obsługa sprawia, że praca może przebiegać bez zakłóceń i zostać zakończona w wyznaczonym terminie.

Zwyżka nożycowa – powody, dla których warto ją wynająć
Wynajem zwyżki nożycowej to praktyczne rozwiązanie dla osób i firm, które sporadycznie zajmują się wykonywaniem prac na wysokościach. Jeśli zadania takie nie są główną gałęzią działalności, kupno maszyny, przechowywanie jej i konserwacja są nieopłacalne. Z tego samego powodu tańszą opcją jest wynajem urządzenia z obsługą operatorską, niż kosztowne szkolenie pracowników i wyrabianie zezwoleń.

Dlaczego jeszcze warto wynająć zwyżkę nożycową? Firmy zajmujące się wynajmem często mogą pochwalić się bogatą ofertą maszyn o różnej wielkości, wysokości nominalnej czy udźwigu. Daje to pewność, że za każdym razem możemy skorzystać z urządzenia o parametrach dobranych do potrzeb danej operacji, zaś wybór obsługi wykwalifikowanego operatora gwarantuje prawidłowe wykonanie zadania.

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama