Reklama

Województwo: Jechał na kontrabandzie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Hrebennem udaremnili przemyt do Polski ponad pół tysiąca paczek papierosów. Przemycane papierosy ukryte były m.in. w zbiorniku paliwa oraz kołach jezdnych pojazdu.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem kontrolowali samochód osobowy marki Daewoo, którym podróżował do Polski obywatel Ukrainy. Po przeskanowaniu pojazdu na urządzeniu rentgenowskim i dokładnym przeszukaniu okazało się, że jest on naszpikowany papierosową kontrabandą. Z kół jezdnych, siedzeń, przerobionych progów, a także przerobionego zbiornika paliwa funkcjonariusze wydobyli w sumie ponad pół tysiąca paczek papierosów z ukraińskimi znakami akcyzy. W kontroli pomagał im pies służbowy Bruno szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Kierowca pojazdu przyznał, że nielegalny towar należy do niego. Funkcjonariusze KAS wszczęli wobec niego postępowanie karne skarbowe, zabezpieczając na poczet kary grzywny tysiąc złotych. Przerobiony na potrzeby przemytu samochód zatrzymany został jako dowód w sprawie.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama