Reklama

Bezpłatne badanie mammograficzne w Międzyrzecu Podlaskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 21 stycznia 2022
, godz. 08:00
21 stycznia w godzinach od 8:00 do 14:00 przy Przychodni Zdrowia ul. Wiejska 13 w Międzyrzecu Podlaskim będzie możliwość wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, z którego mogą skorzystać panie w wieku od 50 do 69 lat. Oferta skierowana jest do kobiet, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.

W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie jest bezpłatne, finansowana przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego.

Rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej:
Międzyrzec Podlaski – 21 stycznia 2022 r. w godzinach od 8:00 do 14:00 przy Przychodni Zdrowia ul. Wiejska 13

 

materiał: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski/Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej/LUX MED Diagnostyka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama