Reklama

Komarno: Finał akcji charytatywnej na rzecz Lenki i Hani

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia członkowie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych - sekcji w Komarnie (gm. Konstantynów) zorganizowali akcję charytatywną na rzecz niepełnosprawnych dziewczynek - Lenki z okolic Komarna i Hani z gminy Leśna Podlaska. 23 grudnia odbyło się podsumowanie zbiórki. 

Akcja polegała na sprzedaży choinek, z której dochód został w całości przeznaczony na wsparcie finansowe dla dziewczynek.  Była to już druga edycja zbiórki organizowanej przez hodowców gołębi z Komarna. – Akcja była spowodowana chęcią pomocy dzieciom potrzebującym  i ta inicjatywa związana jest ze sprzedażą choinek, z której dochód w tym roku przeznaczony jest na potrzeby Leny i Hani, które zmagają się od urodzenia z trudnymi chorobami. Efekt zbiórki jest oszałamiający  – podkreśla Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów. 

Sprzedano łącznie blisko 200 choinek za łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Zebrane fundusze zostały podzielone po 50% i przekazane dla rodziców dziewczynek. 

– Jestem bardzo zaskoczony z całą naszą rodzinę. Chcę bardzo mocno podziękować wszystkim hodowcom i deklaruję chęć współpracy na przyszły rok. Przez takie akcje powraca wiara w ludzi – mówi pan Adam, ojciec Hani. 

>>>  Link do live z podsumowania akcji <<<

Zdjęcia: Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama