Reklama

Teatr Cieni – Jasełka bożonarodzeniowe SOSW w Zalutyniu (film)

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu przygotowali wyjątkowe jasełka w formie teatru cieni. Spotkanie opłatkowe, które odbyło się 21 grudnia, dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Spotkanie opłatkowe poprowadziła Dorota Dobrowolska, a wszystkim obecnym życzenia na nadchodzące święta złożyła dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Bożena Guz. Wśród zgromadzonych nie zabrakło zastępcy wójta Gminy Piszczac Bogusława Korzeniewskiego oraz pracowników i wychowanków ośrodka.

Podopieczni placówki z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewali kolędy i pastorałki, zaprosili również do obejrzenia wyjątkowych jasełek, w których przygotowanie włożyli wiele wysiłku i ciężkiej pracy. Tradycyjne bożonarodzeniowe przedstawienie zostało zaprezentowane w ciekawej formie teatru cieni.

Wśród wykonawców znaleźli się: Kasia Syrytczyk, Ola Suwalska, Michał Syrytczyk, Kacper Mirytiuk, Julian Kozłowiec, Kuba Ficygowski, Stasio Trociewicz i Robert Szkuta. Na uwagę i uznanie zasługuje fakt, że trzej ostatni chłopcy wystąpili w podwójnych rolach, zarówno pasterzy jak i królów.
Opiekunami grupy teatralnej były Barbara Brodacka i Olga Kiepas, swoją pomocą przy przygotowaniach służyła Anna Martyniuk. Nad oprawą muzyczną czuwał Arek Jużko.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac / SOSW w Zalutyniu
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Malgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama