Reklama

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego przekazali nakrętki na rzecz 5 letniej Zuzi

Tuż przed świętami funkcjonariusze międzyrzeckiego komisariatu przekazali kilka worków pełnych plastikowych nakrętek rodzicom 5-letniej Zuzi Witek. Mała mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego zmaga się z chorobą genetyczną. Nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na jej rehabilitację.

Policjantów powiatu bialskiego nie trzeba szczególnie zachęcać do pomocy potrzebującym. Wielokrotnie już inicjowali lub włączali się w działania charytatywne. Od wielu lat zbierają również plastikowe nakrętki, wiedząc jaką mają wartość. Gdy trafią do recyklingu stają się pomocne w drodze do lepszego życia.

Przed samymi świętami funkcjonariusze komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim przekazali worki wypełnione po brzegi nakrętkami rodzicom 5-letniej Zuzi. Policjanci i pracownicy komisariatu zbierali je na rzecz cierpiącej na chorobę genetyczną dziewczynki. W walce o jej lepsze życie potrzebne są jednak środki, gdyż Zuzia potrzebuje stałej rehabilitacji. Nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na ten właśnie cel.

Jak mówi mama dziewczynki zabiegi nie są refundowane stąd właśnie pomysł zbierania nakrętek, dodając, że prowadzona jest zbiórka pieniędzy na leczenie komórkami macierzystymi i turnus rehabilitacyjny dziecka.

Każdy kto chce pomóc Zuzi może wpłacać pieniądze na konto fundacji siepomaga: https://www.siepomaga.pl/zuzanna-witek

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama