Reklama

Kryminałki: Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej. Jechał na zakazie i „po alkoholu”

Najbliższy rok w zakładzie karnym spędzi 41-letni, który kierował autem pod wpływem alkoholu. Jak się okazało podczas kontroli drogowej był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Na jego koncie figuruje dodatkowo zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj przed północą na ulicy Kościelnej w Wisznicach mundurowi z wisznickiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. Za kierownicą auta siedział 41-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów. Policjanci ustalili, że mężczyzna poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności.

Dodatkowo podczas prowadzonej kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Wykonany test potwierdził, że mężczyzna znajduje się po użyciu alkoholu. W takim stanie 41-latek przewoził swoją 10-letnią córkę oraz drugiego trzeźwego pasażera.

Nie było to jedyne przewinienie na jego koncie, gdyż kierował autem pomimo aktywnego zakazu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Odpowie również za kierowanie samochodem pomimo orzeczonego zakazu jak też pozostałe przewinienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama