Reklama

Kodeń: Wizyta Prezydenta RP i Koncert wigilijny dla służb broniących granicy (film) (galeria)

21 grudnia do Kodnia zawitała Para Prezydencka. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda uczestniczyli w świątecznym spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych stojących na straży granicy polsko-białoruskiej. Złożyli również kwiaty przy Pomniku Niepodległości. Dalsze uroczystości miały miejsce w Sanktuarium Maryjnym, gdzie odbył się koncert wigilijny dla służb mundurowych.

Para Prezydencka spotykając się z żołnierzami, funkcjonariuszami straży granicznej, policji i przedstawicielami lokalnej OSP podczas wieczerzy wigilijnej w Kodniu podziękowała im za poświęcenie i zaangażowanie w obronę granicy Polski oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom. Oboje małżonkowie podkreślali ogromną wagę tej służby i zapewniali o pełnym społecznym poparciu. W spotkaniu wigilijnym W Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej wzięli też udział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz Minister spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński.

Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w złożeniu kwiatów przy Pomniku Niepodległości, po czym zamienili kilka słów z przybyłymi na to wydarzenie mieszkańcami Kodnia. Przekazali również życzenia świąteczne. – Życzymy przede wszystkim świat rodzinnych, pełnych zdrowia, bo to najważniejsze. Spokoju, wytchnienia i wszystkiego dobrego na Nowy Rok bez pandemii, choć pewnie będzie ciężko – mówiła Agata Kornhauser-Duda

Para prezydencka skierowała do obecnych słowa uznania i podziękowania za wsparcie działań służb mundurowych. – Dziękujemy za to wsparcie, które państwo okazujecie dla żołnierzy i funkcjonariuszy. To dla nich bardzo ważne w sytuacji, gdy są daleko od domu, że mają z państwa strony tak wyraźną życzliwość i spotykają się z wyrazami serdeczności. Bardzo za to dziękuję – mówił Prezydent RP Andrzej Duda. Pierwsza Dama witając się z mieszkańcami Kodnia wyraziła swój zachwyt wschodnimi terenami Polski podkreślając ich spokój i ludzka życzliwość. Na uwagę jednej z mieszkanek, że region ten jest trochę zapomniany, prezydent zapewnił o dołożeniu starań do tego, by tereny te zaczęły żyć gospodarczo. – Mamy nadzieję, że Via Carpatia ożywi ten region – zauważył.

Bezpośrednio spotkaniu przy pomniku w Bazylice św. Anny w Kodniu odbył się Koncert Wigilijny dla służb mundurowych, podczas którego publiczność wysłuchała kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Siedlec pod dowództwem st. chor. szt. Przemysława Hryncewicza i wokalistki Roksany Węgiel. Dla tych, którzy pozostali na zewnątrz świątyni, ustawiono specjalny telebim, na którym można było śledzić przebieg koncertu.

materiał: Radio Biper Gmina Kodeń
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Bartek Sawa Sawicki / Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama