Reklama

Sławatycze: Konkurs „Brodacz Roku 2021” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 29 grudnia 2021
, godz. 14:00
Wójt Gminy Arkadiusz Misztal, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Sławatyczach zapraszają do udziału w konkursie, którego głównym tematem jest sławatycka tradycja pożegnania starego roku. Chętni do przyłączenia się do zabawy mogą wziąć udział w rywalizacji o „Najładniejsze Przebranie” w dniu 29 grudnia o godz. 14:00. Gmina wybierze kolejnego Brodacza Roku.

Obrzęd ze Sławatycz został niedawno wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Każdego roku społeczność gminy wybiera brodacza roku, również w tym roku na skwerze w centrum Sławatycz odbędzie się prezentacja najciekawszych przebrań i wybór „Brodacza Roku 2021”.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy chętni bez względu na wiek. Warunkiem jest wystąpienie w pełnym obowiązkowym przebraniu zawierającym okrycie, maskę i kapelusz Brodacza. Organizator przypomina o zakazie wystąpienia bez maski i kapelusza.

Prezentacje i wybory Brodacza Roku 2021 odbędą się w centrum Sławatycz 29 grudnia godz. 14.00. W przerwie prezentacji odbędą się występy solistów i grupy wokalnej w repertuarze kolęd i pastorałek.

Radio Biper sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

 

materiał: Urząd Gminy Sławatycze
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama