Reklama

Janusz Pruniewicz nagrodzony za promocję Powiatu Bialskiego

Artysta Janusz Pruniewicz został nagrodzony za promocję Powiatu Bialskiego. Nagrodę odebrał z rąk starosty Mariusza Filipiuka i przewodniczącego Rady Powiatu Mariusza Kiczyńskiego.

Janusz Pruniewicz ze Sławatycz od wielu lat reprezentuje powiat na licznych imprezach kulturalnych, społecznych, integracyjnych i patriotycznych. Brał udział w Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Hrubieszowie, w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Współczesnej „Malwa” w Białej Podlaskiej, festiwalu organizowanym przez Nadbużańskie Stowarzyszenie Edukacyjne we Włodawie. Promował także Powiat Bialski na Biesiadach Nadbużańskich w Sławatyczach, Sejmiku Kobiet Powiatu Bialskiego, Jarmarku Sapieżyńskim w Kodniu, Festiwalu Powiatowym Piosenki Patriotycznej w Tucznej, Powiatowym Festiwalu Piosenki Maryjnej w Kodniu.

Przez trzy lata był solistą Śląskiej Estrady we Wrocławiu oraz zdobywał nagrody w ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych wydarzeniach artystycznych. Zdobył m.in. wyróżnienie w debiucie na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1994 r.

Inicjuje także liczne akcje społeczne na rzecz pomocy potrzebującym, m.in. Szlachetna Paczka czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Związany z akcją renowacji obrazów w kościele w Sławatyczach, a w ostatnim czasie wykonał ponad sto piecyków na posterunki graniczne.

O nagrodę dla artysty wnioskował przewodniczący Rady Powiatu Mariusz Kiczyński. Zarząd Powiatu przyznał nagrodę pieniężną w dniu 15 grudnia.

 

materiał/tekst/zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama