Reklama

„Paczuszka dla Maluszka” w Szkole Podstawowej w Zalesiu

„Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, organizowana od 2013 r. przez Fundację Małych Stópek ze Szczecina. Jej celem jest otoczenie opieką oraz wsparcie znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej maluszków i ich mam. W tym roku również Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Zalesiu przystąpiła do tej szlachetnej akcji.

W ramach akcji na głównym korytarzu stanęła choinka przystrojona w pamiątkowe bombki, pod którą „ludzie dobrej woli” mogli złożyć swój świąteczny podarunek dla maluszków. W zamian zdejmowali z drzewka i zabierali ze sobą papierową bombkę – symbol ich zaangażowania w ten szczytny cel. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem szkolnej społeczności. W ciągu dwóch tygodni (6-17 grudnia) udało się nam zebrać sporą ilość artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla najmłodszych: chusteczki nawilżane, pampersy, pieluszki, mydełka, balsamy, kosmetyki dla niemowląt. Nie zabrakło również smoczków, butelek, śliniaczków, zabawek oraz odżywek dla najmłodszych.

Nad przebiegiem akcji w naszej szkole czuwali  Monika Dąbrowska oraz Ernest Kuszneruk. Zebrane dary zostały przez koordynatorów spakowane i przesłane na adres fundacji, skąd jeszcze przed świętami trafiły do najbardziej potrzebujących (domów dziecka, domów samotnej matki, hospicjów).

– Przeprowadzona w naszej placówce akcja, była doskonałym sposobem by uwrażliwić młodego człowieka na wartość życia, która przeradza się w konkretny czyn – pomoc najmniejszym. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli to przedsięwzięcie – Uczniom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły – podkreślają organizatorzy akcji. 

Tekst / zdjęcia: Monika Dąbrowska / Ernest Kuszneruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama