Reklama

Biała Podlaska: Bialscy policjanci przekazali nakrętki na rzecz fundacji

To już kolejny raz kiedy stojące od lipca bieżącego roku, przed budynkiem bialskiej komendy, niebieskie serce zapełniło się po brzegi nakrętkami. Tym razem jego zawartość trafiła do Fundacji Kreacja Magia Rąk z Białej Podlaskiej. Środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek pomogą w zakupie sprzętu niezbędnego w rehabilitacji podopiecznych.

Na początku lipca bieżącego roku przed budynkiem bialskiej komendy stanęło niebieskie serce przeznaczone na plastikowe nakrętki. Było to możliwe dzięki przychylności i wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka oraz jednej z bialskich firm. W działania zainicjowane przez Komendanta Miejskiego Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciecha Czaplę oraz księdza kapelana Marcina Gościka aktywnie włączyli się policjanci i pracownicy bialskiej komendy, którzy systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących.

Po niespełna dwóch miesiącach serce było już pełne. Nakrętki zostały wówczas przekazane rodzicom niespełna 3-letniej Zosi, bialczanki chorej na SMA. W grudniu niebieskie serce kolejny raz wypełniło się po brzegi. W piątek funkcjonariusze przekazali plastikowe korki na rzecz bialskiej fundacji Kreacja Magia Rąk.

Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany, może wiele zdziałać. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Wystarczy świadomość, że zwykła, plastikowa nakrętka ma wartość i może pomóc w walce z chorobą. Dla jednych nakrętka jest zbędna i ląduje w śmietniku, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia.

Oczywiście mundurowi nie poprzestaną na tych akcjach i w dalszym ciągu kontynuować będą swoje działania, sukcesywnie zbierając i przekazując potrzebującym zebrane nakrętki. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w nasze działania. Jedna nakrętka na pozór nic nie znaczy, ale liczy się efekt skali. Liczymy na WAS!

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama