Reklama

Biała Podlaska: Uczeń ZSZ nr 2 laureatem ogólnopolskiego konkursu

Mateusz Czarnecki uczeń IV klasy technikum Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, znalazł się w gronie zwycięzców ogólnopolskiego konkursu pn. "Wy:myśl kwalifikację".

Celem konkursu było zachęcanie dzieci i młodzieży do potwierdzania swoich umiejętności, zdobywania nowych kwalifikacji oraz popularyzacja Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu propozycji kwalifikacji dla dzieci i młodzieży w formie odznaki składającej się z opisu i znaku graficznego.

Konkurs „Wy:myśl kwalifikację” cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 70 szkół z całej Polski. Spośród 91 zgłoszonych propozycji kwalifikacji, wybrano 16 najlepszych prac.
Uznanie jury zyskała praca finałowa Mateusza Czarneckiego, który przygotował odznakę pod nazwą „Przyjazciel Zwierzaka”.

Zwycięskie prace zostały nagrodzone kartami podarunkowymi o wartości 2 tys. złotych oraz udziałem w warsztatach design thinking, organizowanych przez Instytut Badań Edukacyjnych. Opiekunem ucznia była Laura Czuhan – nauczyciel i szkolny doradca zawodowy.

 

Tekst: Iwona Kuzawińska
Zdjęcie: ZSZ nr 2 w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama