Reklama

Sztab WOŚP Biała Podlaska: 30 Finał Wielkiej Orkiestry!

Termin wydarzenia: 30 stycznia 2022
, godz. 09:00
Trzydzieści lat temu, kilku pozytywnie zakręconych ludzi, na czele gościem w żółtej koszuli i czerwonych okularach, zapoczątkowali akcję, która jest synonimem dobroci, piękna i serca w kolorze rock’n’rolla. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od trzech dekad gra od morza do Tatr, od Odry po Bug. Nie inaczej było i w Białej Podlaskiej. Od pierwszego Finału grupa zapaleńców o pięknych sercach chodziła ze słoikami i zbierała pieniądze. Starsi pamiętają, jak wyglądały pierwsze Finały. Miały w sobie coś magicznego, świeżego i niepowtarzalnego. Do dziś są z Orkiestrą osoby, które pamiętają tamte początki. O historii 30 lat WOŚP w Białej Podlaskiej najciekawiej opowiadają mieszkańcy naszego miasta. Szykujemy krótki reportaż, który odzwierciedli znaczenie „czerwonego serduszka”

Pomimo trzeciej dyszki na karku Orkiestra jest nadal pełna wigoru. Zdaje się nawet, że dopiero się rozpędza. Kolejne wyniki zbiórek przechodzą najśmielsze oczekiwania, a góra dobroci i sympatii jaka spotyka wolontariuszy i Sztab jest ogromna. W drugą stronę działa to tak samo. Sztab pracuje na pełnych obrotach, a Wolontariusze naładowani wszystkimi pozytywnymi emocjami ruszą w miasto z puszkami, pomagając zebrać środki na ratowanie życia i zdrowia tych najbardziej bezbronnych pacjentów. A to wszystko pod przywództwem naszego Szefa Sztabu Riada Haidara – cudownego człowieka, którego dobroczynność jest znana wszystkim

W tym roku WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Już wiadomym jest na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze. Będzie to angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza, urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń, tomografia dna oka, mikroskopy, stoły operacyjne… Zbieramy aby PRZEJRZEĆ NA OCZY!

Jak co roku Biała Podlaska przyłączy się do Orkiestry. Oprócz stałych atrakcji w postaci koncertu, światełka do nieba i wielu imprez towarzyszących, będą wyjątkowe wydarzenia i niespodzianki, którymi Sztab będzie chciał uczcić okrągłą rocznicę. Co to będzie niech pozostanie na razie tajemnicą.

Sama organizacja Finału nie różni się od poprzedniej edycji. Z uwagi na pandemię zgłaszanie się wolontariuszy odbywa się tylko online, tak samo jak zgłaszanie chęci postawienia w swojej firmie Sztabowej Puszki Stacjonarnej, która cieszy się dużą popularnością. Istnieje platforma iwolontariusz.wosp.org.pl , za pomocą której każdy samodzielnie rejestruje siebie lub firmę w celu otrzymania pakietu wolontariusza 30. Finału WOŚP. Oczywiście nasi niepełnoletni wolontariusze muszą mieć zgodę rodziców bądź opiekunów. Rejestracje wolontariuszy planujemy zakończyć około 10 stycznia 2022 r.

Sztab zaczyna również przyjmować zgłoszenia od chętnych do pomocy w czasie Finału. Jak zwykle potrzebne są osoby do rozliczania wolontariuszy, pomocy przy koncercie, czy imprez towarzyszących. Kierujemy również prośbę o pomoc do naszych sponsorów. Bardzo dziękujemy tym, którzy wspierają nas od wielu, wielu lat.

Niezmiennie siedziba sztabu będzie mieściła się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Planujemy otworzyć siedzibę po 15 stycznia 2022 r. Na dzień dzisiejszy wszelkie pytania i pomysły prosimy kierować za pośrednictwem mediów społecznościowych (FB WOŚP Biała Podlaska), mailowo woś[email protected] lub telefonicznie 793 009 432.

30 Finał będzie wyjątkowy. Aż nie chce się wierzyć, że pomysł kilku zapaleńców o gorących, kolorowych sercach urósł do ogólnonarodowego zrywu dobroczynności. Dzień Finału będzie kolejny raz dniem pokazania naszego zaangażowania w sprawy ważne, dniem przyjaźni i rock’n’rolla.

Korzystając z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, Szef Sztabu oraz wszyscy członkowie życzą wszystkim wolontariuszom i przyjaciołom wiele radości i uśmiechów w gronie najbliższych oraz pokoju w sercu. A w zbliżającym się Nowym Roku spełnienia marzeń oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, i dużo ZDROWIA!

materiał: Sztab WOŚP Biała Podlaska
tekst i zdjęcia: Sztab WOŚP Biała Podlaska Riad Haidar, Marta Bąkowska, Jakub Motyczka
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama