Reklama

Pracownicy Krynicy Vitamin wsparli akcję Szlachetna Paczka

Pracownicy Krynicy Vitamin, jednego z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych, niskoalkoholowych, zakupili opał, sprzęt RTV-AGD, środki czystości, oraz żywność dla 74-letniej Lucyny z Międzyrzeca Podlaskiego.

Dla 74-letniej Pani Lucyny będzie to wyjątkowa zima. Spędzi ją w cieple, słuchając ulubionej stacji radiowej i zaglądając do nowej lodówki. To dzięki pomocy pracowników zakładu produkcyjnego Krynicy Vitamin w Dziadkowskiem-Folwarku, którzy zebrali pieniądze oraz dary dla emerytki z Międzyrzeca Podlaskiego. Z uzbieranej kwoty zakupiono lodówko-zamrażarkę, mikser, radio, 1 tonę węgla, a także żywność i środki czystości – wszystko to, o co prosiła Pani Lucyna poprzez inicjatywę Szlachetna Paczka. Zgromadzone dary pracownicy Krynicy Vitamin zawieźli do oddziału Szlachetnej Paczki w Międzyrzecu Podlaskim, skąd trafią do 74-letniej emerytki. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy pomóc. Była to spontaniczna akcja. W ciągu kilku dni zorganizowaliśmy zbiórkę, zmobilizowaliśmy kolegów i koleżanki, każdy dorzucił swoją małą cegiełkę. Z pieniędzy firmy kupiliśmy jedną tonę węgla, a pracownicy przynieśli żywność, a także zebrali pieniądze. Niesienie pomocy potrzebującym to powód do wielkiej satysfakcji i wyraz naszej solidarności – powiedziała Monika Turzyk, koordynatorka akcji.

Historia Pani Lucyny
Gdy rodzina była w komplecie, wiedli szczęśliwe i spokojne życie. Życie Pani Lucyny zmieniło się diametralnie po śmiertelnym wypadku syna i synowej, zmarł także mąż. Od tamtego czasu Pani Lucyna nie radzi sobie sama. Zmaga się z wieloma chorobami. Żyje ze skromnej emerytury, która wynosi ok 1000 zł. Po odliczeniu wszystkich kosztów na życie zostaje jej nieco ponad 200 zł na miesiąc.
Pani Lucyna pomimo swoich przejść, wciąż jest życzliwą, ciepła osobą, pełną chęci pomocy innym ludziom. Piecze ciasta, zanosi je dzieciom sąsiadów, którymi czasami się opiekuje. Lubi też bardzo śpiewać, należy do zespołu ludowego i klubu seniora. Uwielbia też wszystkie robótki ręczne.
Więcej o jej historii przeczytacie pod tym linkiem: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/79982/1745

Krynica Vitamin na rzecz potrzebujących
Krynica Vitamin od lat angażuje się w szereg inicjatyw społecznych. W październiku 2021 r. firma wsparła finansowo imprezę sportową „Biegiem przez Platerów”. W lutym br. przekazała charytatywnie instytucjom z powiatu bialskiego i łosickiego ponad 40 tys. półlitrowych butelek z płynami do dezynfekcji o wartości 280 tysięcy złotych. W zeszłym roku pracownicy Krynicy Vitamin przekazali Prawie 300 kg darów dla Schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Wolontariusze Krynicy Vitamin grają też regularnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy oraz wspierają darami szereg instytucji społecznych z pogranicza województw mazowieckiego i lubelskiego.

O Krynicy Vitamin
W zakładzie produkcyjnym Krynicy Vitamin, leżącym w miejscowości Dziadkowskie-Folwark na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego, pracuje ponad 300 osób. Krynica Vitamin to firma rodzinna z wyłącznie polskim kapitałem, wielokrotnie nagradzana. We wrześniu br. otrzymała dwa „Niedźwiedzie Biznesu” – wyróżnienia w konkursie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie i „Słowa Podlasia” w kategorii „pracodawca roku” i „duże przedsiębiorstwo”. W lipcu otrzymała nagrodę biznesową Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej w kategorii „Lider Przedsiębiorczości”. W marcu w plebiscycie „Tygodnika Siedleckiego” Krynica Vitamin zdobyła tytuł Firmy Roku 2020 – Lidera Innowacyjności.
Zakład produkcyjny Krynicy Vitamin SA znajduje się w najdalej wysuniętym na wschód powiecie województwa mazowieckiego (łosickim). Dziadkowskie-Folwark to niewielka wieś leżąca na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego. Krynica Vitamin zatrudnia w zakładzie ponad 300 osób. Zakład znajduje się na 5,5 hektarowej działce, to powierzchnia równa prawie 8 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Hala produkcyjna ma powierzchnię 7,5 tys. m2, magazyn wyrobu gotowego to 15,5 tys. m2, natomiast magazyn surowców i opakowań ma powierzchnię 3,5 tys. m2. Niedawno Krynica Vitamin oddała do użytku halę do konfekcjonowania produktów o powierzchni 3 tys. m2.
Krynica Vitamin SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2015 roku. Obecnie znajduje się w prestiżowym indeksie sWIG80. Firma zajmuje się rozlewem usługowym dla globalnych marek oraz sieci handlowych. W 2020 r. Krynica Vitamin wyprodukowała na południowym Podlasiu 457 milionów sztuk napojów.
Od stycznia 2021 r. w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku Krynica Vitamin korzysta z energii elektrycznej, pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. To efekt rocznego kontraktu z PGE Obrót, spółką zajmującą się w Grupie PGE sprzedażą energii m.in. dla firm. Deklarowany wolumen zakupowy to prawie 10 gigawatogodzin, co pozwoliłoby zapewnić energię elektryczną dla około 2400 gospodarstw domowych.
Spółka realizuje szereg projektów proekologicznych. Planuje zainwestować ok. 10 mln zł w dalszą rozbudowę oczyszczalni ścieków, ale decyzja jest uzależniona od otrzymania pozwoleń administracyjnych. Czas oczekiwania na decyzje organów znacznie wydłużył się z powodu pandemii koronawirusa. Rozbudowa oczyszczalni pochłonęła w poprzednich latach 5 mln zł. Krynica Vitamin nieprzerwanie inwestuje w modernizację i rozbudowę linii produkcyjnych oraz urządzeń do pakowania.

 

materiał/tekst/zdjęcie: Tomasz Kułakowski, rzecznik prasowy Krynicy Vitamin S.A.
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Niech Boże Dzieciątko błogosławi organizatorom i darczyńcom tej szlachetnej akcji oraz przyniesie wiele radości obdarowanej.Takich działań naszemu , podobno katolickiemu narodowi bardzo potrzeba.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama