Reklama

Kodeń: Niemal 75 tys. zł na wyposażenie szkoły podstawowej

Szkoła Podstawowa im. kpt. Michała Fijałki w Kodniu otrzymała finansowe wsparcie w wysokości 74.700 zł w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, który przydziela środki uzależnione od liczby uczniów szkoły, kodeńska placówka otrzymała kwotę 300 zł na każdego ucznia. Dzięki pozyskanym środkom w łącznej wysokości 74.700 zł możliwy jest zakup wyposażenia dedykowanego oświacie: drukarek 3D z akcesoriami, mikrokontrolerów z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami, sprzętu do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.) oraz stacji lutowniczych do mikrokontrolerów.

Oprócz wyposażenie podstawowego, które musi być obecne w każdej szkole od września 2022 roku, szkoły mogą zakupić inne pomoce dydaktyczne, sprzęt, akcesoria wykazana w specjalnie przygotowanym katalogu z zakresu wyposażenia stanowisk na zajęcia techniczne, robotyki, sprzęt do rejestrowania i przetwarzania obrazu i dźwięku.

 

materiał: Gmina Kodeń
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama