Reklama

Koroszczyn i Małaszewicze: KAS walczy z przemytem papierosów

Blisko 130 tys. paczek papierosów ujawnili w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej. Wartość rynkowa zatrzymanych wyrobów to prawie 2 mln zł. Ujawnienia miały miejsce w Oddziałach Celnych w Koroszczynie i Małaszewiczach.

9 grudnia 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie prześwietlili pojazd ciężarowy jadący z Rosji do Polski. Zgodnie z deklaracją w pojeździe przewożony był ładunek prasowanych trocin. Obraz z prześwietlenia urządzeniem RTG wskazał na prawdopodobieństwo ukrycia wewnątrz naczepy dodatkowego, niezgłoszonego, towaru.

W wyniku przeprowadzonej szczegółowej rewizji okazało się, że wśród palet z trocinami znajdują się kartonowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy.
W sumie funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej ujawnili blisko 65 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 1 mln zł.

Kilka dni wcześniej, również w Koroszczynie, funkcjonariusze komórki realizacji udaremnili z kolei przemyt 50 tys. paczek nielegalnych papierosów. Ujawnienie było wynikiem wskazania mobilnego urządzenia RTG. Tym razem kontrabanda ukryta była pomiędzy ładunkiem torfu.

Kierujący pojazdem, 54-letni obywatel Białorusi, został zatrzymany. Do sprawy zajęto papierosy oraz zestaw ciężarowy.

Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów tytoniowych to blisko 750 tys. zł.

Również funkcjonariusze Oddziału Celnego w Małaszewiczach udaremnili w ostatnich dniach przemyt dużej ilości wyrobów tytoniowych. W jednym z kontenerów przewożonych pociągiem towarowym znajdowało się kilkanaście kartonowych pudeł z papierosami. Pudła ukryte były w tylnej części kontenera za zgłoszonym ładunkiem wyrobów z kamienia.
W sumie funkcjonariusze ujawnili blisko 15 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 230 tys. zł.

Postępowania prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Michał Deruś rzecznik prasowy Izba Administracji Skarbowej w Lublinie / PortalGov.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama