Reklama

Styrzyniec: Wybrali się na wycieczkę do Siedlec

Dnia 09 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III ze Szkoły Podstawowej w Styrzyńcu wybrały się na wycieczkę do Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Głównym celem naszej wycieczki był spektakl pt. „Kraina śpiochów” ale nie był to koniec zaplanowanych atrakcji.

Ciepły klimat spektaklu budowała nie tylko pełna uroku opowieść, ale i oprawa plastyczna przedstawienia. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka połączona z tańcem i śpiewem magicznych postaci. W tym bezpiecznym i przyjaznym świecie nawet na pozór groźne strachy na koniec okazały się żartem, a puenta spektaklu była zabawna i pouczająca zarazem – czyli to wszystko, co w teatrze najważniejsze.

Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Spektakl wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Kolejnym punktem wyprawy była przepyszna pizza i szaleństwo w Sali zabaw ,,Młynek,, gdzie na powierzchni 750 m2 zabaw nie było końca. Dzieci miały do swojej dyspozycji zjeżdżalnie tubowe, proste i spiralne, karuzelę Palmę Kokosową, basen z piłeczkami, trampolinę, wystrzałowe armatki pneumatyczne, piłkarzyki, automaty do gier
i zabaw, cybergaje oraz dmuchankę.

Celem wycieczki było rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz miło i aktywnie spędziły razem czas.

Pełne niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tymi bajkowymi miejscami i późną porą wróciły do szkoły.

materiał: Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowej w Styrzyńcu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama