Reklama

Kryminałki: Klient ogląda telefon na potem go kradnie. Nieuwaga pracownika lombardu

Biała Podlaska: "Klient" ogląda telefon w lombardzie a potem wykorzystując nieuwagę sprzedawcy kradnie urządzenie. // Biała Podlaska: Oszust za pomocą fałszywego linku podesłanego mieszkance gminy wpłynął na automatyczne przetwarzanie danych. Poprzez kod BLIK kobieta straciła 1000 zł. // Biała Podlaska: Włamanie na konto portalu ogłoszeniowego mieszkanki. Dokonanie zakupu kilku rzeczy na kwotę 750 zł płatne z rachunku bankowego pokrzywdzonej.

09.12.2021r. BIAŁA PODLASKA, 
Nieznany sprawca, wykorzystując nieuwagę pracownika lombardu, dokonał kradzieży oglądanego telefonu komórkowego na szkodę firmy z/s w Białej Podlaskiej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

11.12.2021r. gm. Biała Podlaska,
Nieznany sprawca, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bez upoważnienia wpłynął na automatyczne przetwarzania danych informatycznych na rachunku bankowym mieszkanki gm. Biała Podlaska w ten sposób, że w celu sfinalizowania transakcji zakupu wystawionych przez w/w do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym artykułów odzieżowych, przesłał do niej sfałszowany link do wypłaty pieniędzy, przekierowujący na fałszywą stronę do firmy kurierskiej, na której pokrzywdzona podała swoje dane do logowania w bankowości elektronicznej, przez co sprawca uzyskał dostęp do jej rachunku bankowego, z którego dokonał wypłaty pieniędzy za pomocą kodu BLIK w kwocie 1.000 zł w bankomacie. Ponadto sprawca usiłował wypłacić z rachunku przelewem bankowym pieniądze jednak transakcja ta została przez pokrzywdzoną zablokowana. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

12.12.2021r. gm. Biała Podlaska, 
Nieznany sprawca, w sposób nieuprawniony uzyskał dostęp do konta na portalu ogłoszeniowym zgłaszającej mieszkanki gm. Biała Podlaska, a następnie dokonał z niego kilku zakupów na łączna kwotę 750 zł, za które zapłacił z rachunku bankowego pokrzywdzonej. Postępowanie prowadzi KMP Biała Podlaska.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama