Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Dwupasmówka na Janowskiej. Fotorelacja z placu budowy (galeria)

Janowska na odcinku od skrzyżowania z Żytnią poprzez skrzyżowanie z al. Jana Pawła II po rondo Żołnierzy Wyklętych i dalej do ronda na skrzyżowaniu z ulicą Jana III Sobieskiego. Dwupasmówka powstaje od al. JPII do ronda ŻW, i to wraz z nowym rondem na Janowskiej i al. JPII najważniejsze elementy zadania. Jednak podczas tych prac realizowane są dodatkowe.

Posłuchaj ważnego spotu:

Od Żytniej do wiaduktu w ciągu ulicy Janowskiej powstaje pełna ścieżka rowerowa. Odcinki tej ścieżki od ronda z Sobieskiego do ronda ŻW już z dywanikiem asfaltowym. Dodatkowo znaczny fragment al. JPII w kierunku na Terebelską również zyskuje na prowadzonych pracach. Ulica zostaje przebudowana i otrzyma nową nawierzchnię.

Najważniejsze to jednak rondo turbinowe na Janowskiej i al. Jana Pawła II oraz dwupasmówka pomiędzy tym rondem a rondem ŻW (Okopowa i Armii Krajowej). Nowe zatoki autobusowe i chodniki. Uporządkowanie terenu, budowa zjazdów.

Prace wykonuje Tre-Drom Biała Podlaska.

Drogowcy przygotowują się na układanie dywanika warstwy ścieralnej. Aby jednak było to możliwe odpowiednia musi być temperatura na dworze. Potrzeba choć dwóch – trzech dni z kilkoma stopniami ciepła na termometrze aby wykonać te prace.

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama