Reklama

Terespol: Transporter opancerzony SKOT trafił na wyposażenie powstającego ośrodka szkoleniowego

Decyzją Ministra Obrony Narodowej, Fundacja na rzecz obronności i bezpieczeństwa kraju „Combat Alert” otrzymała transporter opancerzony SKOT , który zostanie umiejscowiony w wbudowanej bazie w Ośrodku Szkoleniowym w Terespolu.

SKOT jest po generalnym remoncie i został przekazany z tzw. zapasów nienaruszalnych Wojska. Pojazd będzie można go obejrzeć na uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary wprowadzonego 40 lat temu stanu wojennego, która odbędzie się 13 grudnia o godz. 12.00 przy ul. Żeromskiego 1.

Przypomnijmy, że powstający ośrodek będzie służył rozwijaniu umiejętności wojskowych i przygotowywał do pracy w służbach mundurowych. Obiekt będzie składał się z budynku magazynowego oraz rejonu szkolenia poligonowego z polem namiotowym i specjalną przestrzenią dydaktyczną. Uczniowie oprócz merytorycznego wsparcia, poprzez członkostwo w certyfikowanej organizacji proobronnej Combat Alert, otrzymają również nieodpłatnie indywidualne wyposażenie wojskowe. Nadzór nad Fundacją na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” sprawuje Minister Obrony Narodowej. Fundacja współpracuje z 18 Dywizją Zmechanizowaną oraz Biurem ds. Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, dzięki czemu zapewnia uczniom klas mundurowych szkolenia na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

3 grudnia br. w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu podpisane zostało porozumienie współpracy między miastem Terespol a Fundacją na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert”.

 

Źródło / zdjęcie: Facebook/Jacek Danieluk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama