Reklama

Szlachetna Paczka w Białej Podlaskiej (galeria)

Ostatnie dni można określić mianem prawdziwego weekendu cudów. A to wszystko za sprawą akcji "Szlachetna Paczka", której jeden ze sztabów działał prężnie w Białej Podlaskiej. Wolontariusze zaktywizowali wielu ludzi dobrej woli i o wielkich sercach, dzięki czemu możliwe było obdarowanie 42 najbardziej potrzebujących rodzin z Białej Podlaskiej i jej okolic. Wrażeniami, jakich dostarczyły zarówno wielotygodniowe przygotowania, jak i sam moment wręczania podarunków, dzieli się z nami liderka bialskiej "Szlachetnej Paczki" Agnieszka Maroszczuk.

Nazywam się Agnieszka Maroszczuk i jestem w tym roku liderem rejonu Biała Podlaska. W tej edycji Paczki zaczęliśmy stosunkowo późno, ale daliśmy radę odwiedzić niemal wszystkie zgłoszone rodziny. Nie udało nam się dotrzeć tylko do kilku, które zostały zgłoszone bardzo późno, pod koniec listopada. W tym roku rodziny odwiedzało 11 wolontariuszy. Trzy najbardziej wyróżniające się wolontariuszki, p. Sylwia Dąbrowska, p. Edyta Solarska i p. Julia Chaciówka, odwiedziły po kilkanaście rodzin każda. To naprawdę bardzo dużo! Tym bardziej, że wolontariat to poświęcanie swojego prywatnego czasu, bardzo często kosztem zaliczeń na uczelni, spotkań ze znajomymi czy przebywania z najbliższymi w domu.

Jednak cały ten trud zostaje w pełni wynagrodzony właśnie Weekendem Cudów, kiedy wolontariusze ponownie spotykają się z rodzinami i wręczają paczki od darczyńców. Pojawiają się wtedy łzy szczęścia i radości, emocje sięgają zenitu, wzruszenie jest nie do opisania. Zarówno dla obdarowanych rodzin, jak i dla wolontariuszy. W tym roku ten wyjątkowy czas przypadał 11 i 12 grudnia. Dotarliśmy z pomocą do 42 rodzin w naszym rejonie. To o 14 więcej niż w zeszłym roku, z czego się bardzo cieszymy. Wierzymy, że ta doraźna pomoc będzie iskierką nadziei dla naszych rodzin i da impuls do zmiany swojego losu lub podtrzyma tę nadzieję i wiarę w lepsze jutro i w ludzi. Nasza rola na tym się nie kończy. Przed nami jeszcze dalsza współpraca z obdarowanymi rodzinami i zakończenie tej edycji wiosną 2022 roku.

Tymczasem pragniemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i dobroczyńcom: RTSB Małaszewicze za zakup ciepłych posiłków w Dolinie Bugu w Rokitnie, kuchni greckiej Apollo, PIGI Hurtowni Spożywczej Biała Podlaska, piekarni Niewiadomscy, Sokarni Podlaskiej, Bialskiemu Klubowi Morsa i ZSZ nr 1 „Ekonomik” w Białej Podlaskiej. Dziękujemy firmom Jakie to słodkie z Terespola, Bialpak, Top Dekor, Calamus, Najlepszy Ekogroszek, Hurtowni Kwiatów Sztucznych Małgosia, Fryzjerowi Męskiemu Dziki Fryz i Wyższemu Seminarium Duchownemu w Siedlcach. Dziękujemy młodzieży z ZSZ nr 1 „Ekonomik” w Białej Podlaskiej, OHP w Roskoszy i OSP KSRG w Hrudzie, a także państwu Annie i Jackowi Jaszczukom z Gospodarstwa Rolnego Plantacja Świerków.

Ponadto składamy podziękowania kierowcom, którzy wytrwale rozwozili paczki do rodzin, p. Jerzemu Jakoniukowi, p. Jerzemu Horbowcowi z OHP Roskosz, p. Stanisławowi Borejszy z firmy Vena i p. Zbigniewowi Ladwińcowi z Centrum Handlowego SAS i przede wszystkim dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie przestrzeni na magazyn. W tym miejscu należy zaznaczyć, że tak piękny jego wystrój to zasługa p. Katarzyny Kroszczynskiej, która kolejny rok z rzędu zadbała o aspekt wizualny i nie tylko. Jej zmysł estetyczny i pracowitość sprawiają, że bialski magazyn zalicza się do ścisłej czołówki najładniejszych paczkowych magazynów.

Dzięki ofiarności wyżej wymienionych osób, firm i instytucji bialscy wolontariusze Szlachetnej Paczki, którym również należą się najserdeczniejsze wyrazy uznania, byli w stanie czynić prawdziwe cuda w ten weekend.

 

materiał: Szlachetna Paczka Biała Podlaska
tekst: Agnieszka Maroszczuk Szlachetna Paczka
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama