Reklama

Międzyrzec Podlaski: Santa Cup Dwójka. Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej edycja 2 (film) (galeria)

11 grudnia, wzorem poprzedniej soboty, drużyny młodych piłkarzy rozegrały kolejny mecz Turnieju Santa Cup w Międzyrzecu Podlaskim. Tym razem zmierzyły się ze sobą roczniki 2013 i młodsze. Z zaproszenia gospodarza - UKS Dwójka-Akademia Piłkarska skorzystali zawodnicy AT Champion, Lobos FA, Orlęta Radzyń, Orlęta DAF Łuków, Victoria Parczew oraz UKS Żak.

Na hali spotkały się drużyny z okolic Międzyrzeca Podlaskiego zaprzyjaźnione z UKS „Dwójka”, z Białej Podlaskiej, Radzynia, Łukowa i Parczewa. 

Gospodarzem turnieju, którego druga odsłona odbyła się 11 grudnia, jest UKS „Dwójka” z Międzyrzeca Podlaskiego. – Nasz klub jest dla dzieci i młodzieży. Szkolimy od najmłodszych lat, najstarsza grupa to 2008 rocznik. Mamy ciągłość i systematyczność szkolenia, co za kilka lat na pewno przyniesie oczekiwany rezultat – wyjaśnia prezes UKS „Dwójka” Akademia Piłkarska Marcin Kieruczenko.

Według założeń akademii każdy rocznik ma swojego trenera i rozgrywa mecze w swojej kategorii wiekowej. Pierwszą część turnieju rozegrał rocznik 2012, obecnie na hali spotkały się dzieci z rocznika 2013. – Hala ma swoje ograniczenia i nie pomieści dwudziestu drużyn, dlatego podzieliliśmy je. Zainteresowanie rozgrywkami jest bardzo duże. Piłka nożna to nasz sport narodowy i każdy od najmłodszych lat próbuje zostać Robertem Lewandowskim. Cieszymy się, że tyle dzieci lgnie do piłki i chce w nią grać – dodaje organizator turnieju.

Sam turniej może się odbywać dzięki przychylności osób, którym bliskie są dzieci, ich pasje i dokonania. Dyrektor Zespołu Placówek nr 2 Grzegorz Kowalczyk udostępnia halę sportową, przygotowanie mikołajkowych prezentów dla zawodników wsparł Radosław Zacharuk. – Dziękujemy również rodziców, bo my sami nic, a z nimi wszystko! Dzięki temu, że mamy za sobą grono fantastycznych osób, to wszystko może się tu dziać – podkreśla Karolina Kieruczenko. – Nie byłoby UKS-u, gdyby nie rodzice. Dzięki nim klub powstał i działamy już cztery lata – dodaje prezes. 

Sami rodzice cieszą się, że ich pociechy mogą spełniać swoje piłkarskie marzenia i, jak podkreślają, piłka nożna im także stała się bliska. – Zaczęło się, gdy pojawili się synowie. Teraz obserwujemy nawet wyniki reprezentacji. Na stole pojawiło się też więcej witamin, warzyw i owoców. Trenerzy edukują, a my staramy się to wprowadzać – zauważają mamy zawodników UKS „Dwójka” Wioleta Charczuk i Aneta Adamczyk. – Na Santa Cup czekamy zawsze z utęsknieniem. To już jest nasza tradycja. Później w domu omawiamy spotkanie, jak było i jak mogłoby być, a przy tym pozytywnie motywujemy. Staramy się też być na każdym meczu naszych dzieci.

Klasyfikacja końcowa
1. Orlęta Radzyń I
2. Lobos FA I
3. UKS Dwójka
4. Orlęta Łuków I
5. Orleta Radzyń II
6. UKS Dwójka Żak
7. Lobos FA II
8. Orlęta Łuków II
9. Victoria Parczew
10. AT CHampion

Król strzelców drużyny

1. Orlęta Radzyń I – Franek Frączek
2. Lobos FA I – Jurek Malewski
3. UKS Dwójka – Mati Adamczyk
4. Orlęta Łuków I – Antek Celiński
5. Orleta Radzyń II – Karol Jastrzębski
6. UKS Dwójka Żak – Alex Podgajny
7. Lobos FA II – Antek Romaniuk
8. Orlęta Łuków II – Arek Krzęcio
9. Victoria Parczew – Igor Domański
10. AT CHampion – Hubert Muzal

Najlepszy zawodnik drużyny

1. Orlęta Radzyń I – Jan Miłosz
2. Lobos FA I – Julek Ofman
3. UKS Dwójka – Kacper Zacharuk
4. Orlęta Łuków I – Jakub Goławski
5. Orleta Radzyń II – Jan Wierzchowski
6. UKS Dwójka Żak – Natan Podgajny
7. Lobos FA II – Oliwia Pietruczuk
8. Orlęta Łuków II – Kacper Mućka
9. Victoria Parczew – Bolek Trociuk
10. AT CHampion – Krzysztof Pomorski

MVP turnieju Julek Ofman z Lobos FA
Brązowy bramkarz – Przemek Kalenik UKS Dwójka
Złoty bramkarz – Oliwier Samociuk Orlęta Radzyń I

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski/UKS Dwójka 
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk
film: Mariusz Maksymiuk/Małgorzata Mieńko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama